Blue Day 2022 dla autyzmu: Niebieski marsz ulicami Skarżyska, konkurs oraz niespodzianka

2372
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Blue Day, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Skarżysku-Kamiennej, powracają do pełnej formy. W tym roku na ulicach miasta znów zobaczymy marsz w kolorze niebieskim.

Zobacz relację z Blue Day 2022 w Skarżysku-Kamiennej:

Blue Day 2022: Niebieski marsz znów przeszedł ulicami Skarżyska

Przez ostatnie dwa lata Blue Day nie mógł być obchodzony w pełnej formie. Pandemiczne obostrzenia sprawiły, że nie odbywała się najbardziej efektowna jego część, czyli marsz. W tym roku jednak znów będzie tak jak dawniej. Odbędzie się marsz, który ma na celu uświadamiać nas, że osoby autystyczne są wśród nas. Kolor niebieski to symbol autyzmu.

Więcej o autyzmie:

Niebieski Marsz w Niebieskim Dniu: Autyści są tacy sami, tylko że „bardziej”

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Niebieski marsz dla autyzmu znów w Skarżysku

W poprzednich latach marsz szedł drogą z Miejskiego Centrum Kultury do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, który jest głównym organizatorem wydarzenia. Teraz, ze względu na przebudowę wiaduktu w Skarżysku, trasa będzie inna.

Marsz podczas Blue Day 2022 przejdzie z Plant ulicami: Sokolą, Żeromskiego, Piłsudskiego, Krasińskiego i Okrzei do Miejskiego Centrum Kultury.

W MCK na uczestników czekać będą pokaz filmu edukacyjnego „Autyzm ma Alę” ogłoszenie wyników konkursu, o którym poniżej, wraz z występami jego laureatów oraz niespodzianka.

 

Autyzm chwyta za serce – weź udział w konkursie!

Organizatorzy obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszają też do udziału w konkursie „Autyzm chwyta za serce”. Udział w nim może wziąć każdy chętny, kto chce w ten sposób propagować wiedze o autyzmie.

W konkursie można przygotować:

  • wiersz
  • piosenka
  • krótki utwór literacki np. esej, opowiadanie
  • scenka teatralna (do 20 minut)
  • film (do 20 minut)
  • występ taneczny
  • występ słowno-muzyczny
  • inscenizacja
  • prezentacja multimedialna (do 15 minut)

Prace, zależnie od formy, należy dostarczyć w formie wydruku lub na nośniku danych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, ul. Spacerowa 31 do sekretariatu w godz. 7:00–15:00 lub na adres mailowy: blueday.konkurs2022@gmail.com.

Termin składania prac konkursowych to 25 marca 2022 roku.

Link do regulaminu konkursu i karty zgłoszenia: REGULAMIN

Niebieski Marsz w ramach Blue Day 2022 odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku. Start o godz. 10.00 z Plant.

Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą niebieskich akcentów np. w postaci elementu ubioru.

Organizatorem marszu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy z ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i Ich Rodzinom PRAXIS. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Skarżyski Artur Berus oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Został zainicjowany przez ONZ w celu propagowania wiedzy na temat autyzmu. W tym dniu można nie tylko wyrazić swoje poparcie dla osób autystycznych, ale także podnieść swoją wiedzę na temat autyzmu. Ta jest w społeczeństwie relatywnie niewielka, a osoby dotknięte nim oraz ich rodziny, często spotykają się z krzywdzącymi opiniami na swój temat.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to