Na samobadanie piersi zapraszają położna Ewa Palkowska (z prawej) oraz Karolina Topór, właścicielka Bravitacji, salonu bielizny z usługą brafittingu, czyli profesjonalnego doboru biustonosza
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W walce z rakiem piersi wydatnie pomaga wczesne jego wykrycie. Pomóc w tym może samobadanie piersi, a lekcję samobadania biustu można otrzymać zupełnie gratis w salonie bielizny z profesjonalnym doborem biustonosza Bravitacja w Skarżysku-Kamiennej. Warsztaty prowadzi Stowarzyszenie Dotyk Miłości.

Najbliższa edycja warsztatów nauki samobadania piersi odbędzie się
29 maja 2023 roku. Wkrótce będą kolejne.
Poprowadzi je Stowarzyszenie Dotyk Miłości, a odbędą się w salonie bielizny i brafittingu Bravitacja w Skarżysku-Kamiennej.
Udział jest BEZPŁATNY.
Prosimy o zapisy pod nr. tel. 697 669 795.
Zapraszamy!

Rak piersi to nie wyrok! Nie musi nim być, gdy zostanie wcześnie wykryty. Niestety, wiele kobiet umiera, ponieważ nowotwór został odkryty za późno. A można temu zapobiec. Pierwszym krokiem jest samobadanie piersi przez ich właścicielki.

Jak to robić profesjonalnie? Tu jest problem, bo wiele kobiet nie wie i po prostu tego nie robi. Nie robi też z innych powodów. A jest to łatwe, o czym można się przekonać choćby w salonie bielizny z usługą brafittingu Bravitacja w Skarżysku-Kamiennej. Takie krótkie kursy odbyły się tam już kilka razy. Kolejne odbędą się wkrótce.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Od kwietnia 2023 roku warsztaty uczące samobadania piersi prowadzi je Stowarzyszenie Dotyk Miłości, które założyły Ewa Palkowska, Karolina Topór i Kornelia Palkowska.

Więcej o Stowarzyszeniu Dotyk Miłości przeczytacie tutaj:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości rozpoczęło działalność w Skarżysku. Będzie pomagać kobietom

Jak samej badać piersi? Uczy Ewa Palkowska

Krótkie szkolenie z samobadania piersi jest całkowicie BEZPŁATNE, a prowadzi je położna Ewa Palkowska, która prowadzi w Skarżysku-Kamiennej Szkołę Rodzenia Vita. Zachęca panie do przyjścia po naukę i potem do regularnego samobadania piersi.

Świadomość istnienia nowotworu piersi jest wśród kobiet duża, ale duża jest też niewiedza, jak go wykryć na czas. A można to zrobić samej. Kobiety często nie wiedzą, kiedy badanie zrobić, w jakiej fazie cyklu miesiączkowego. Brakuje też nawyku regularnego badania swoich piersi. Powodem jest często zwykły brak czasu. Także blokady psychologiczne.

Odwiedziny w Bravitacji i zakup naprawdę wysokiej jakości i dobrze dobranego biustonosza to już jest przejaw świadomości i dbałości o piersi, ale potrzeba, aby kobiety zrobiły dla swojego biustu coś więcej. Żeby zadbały o coś, co jest najcenniejsze w życiu, czyli o zdrowie. Samobadanie nie jest trudne. To jak dotykanie piersi, ale bardziej wnikliwe, a przede wszystkim systematyczne. Można to zrobić na przykład pod prysznicem. Ważny jest nawyk i regularność. Co miesiąc, w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, a dla kobiet bardziej dojrzałych dowolnego dnia miesiąca. Korzyść jest bezcenna.

Często kobiety wykrywają zmiany w swoich piersiach jako pierwsze, przed lekarzem, u którego bywają rzadko albo wcale. Jak będziemy same badać swoje piersi regularnie, wtedy poznamy je bardzo dobrze i bez problemu odkryjemy każdą zmianę. Nie trzeba się bać. Nie każdy guz to nowotwór. Wtedy kolejny krok to konsultacja z lekarzem.Ewa Palkowska

Ewa Palkowska; fot. Agnieszka Zarychta Photography

Wizyta w Bravitacji po zdrowy biust

Właścicielka salonu Bravitacja Karolina Topór, certyfikowana brafitterka, również zachęca do przyjścia na naukę samobadania piersi.

Ciągły pośpiech, brak czasu, praca, której poświęcamy większość życia – tak wygląda codzienność wielu kobiet. W tym pędzie zapominamy o sobie i naszym zdrowiu. Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Jest to bardzo podstępna choroba, bo przez długi czas nie daje żadnych objawów. Dlatego tak ważna jest profilaktyka – samobadanie piersi, USG i mammografia. Jako certyfikowana brafitterka każdego dnia słyszę od wielu moich klientek, że nie badają swoich piersi. Często powodem jest nieumiejętność. Postanowiłam podjąć działania, żeby pomóc kobietom zdobyć umiejętność samobadania piersi. Do współpracy zaprosiłam położną Ewę Palkowską, która z ogromną radością zgodziła się bezpłatnie nauczyć chętne panie samobadania piersi. Ewa to nie tylko położna z wieloletnim doświadczeniem, ale przede wszystkim kobieta pełna ciepła, troski, wyrozumiałości. Dzięki temu Panie czuły się swobodnie. W celu zapewnienia komfortu Panie wcześniej zapisywały się na szkolenie. Ewa uczyła każdą osobę indywidualnie, pokazując krok po kroku jak przeprowadzić prawidłowo samobadanie piersi. Dotychczasowe edycje akcji były bardzo udane. Dlatego postanowiłyśmy z Ewą, że takie szkolenia będą prowadzone w Bravitacji regularnie. Jestem szczęśliwa, że są kobiety, dla których profilaktyka jest ważna, i liczę na to, że ta grupa będzie coraz liczniejsza.Karolina Topór

Kobiety, już świadome, polecają!

Wśród kobiet, które podczas ostatniej akcji nauki samobadania piersi, odwiedziły Bravitację, była Agnieszka Miernik, mama małego Alexa Michalskiego, którego zna chyba każdy w Skarżysku. I on pojawił się w Bravitacji.

Wielkie podziękowania dla Karoliny Topór za zorganizowanie cudownej akcji. Badanie piersi to bardzo ważna sprawa. Sama nie miałam świadomości, że aż tak ważna! Wystarczy pięć minut raz w miesiącu. To tylko pięć minut, które mogą uratować życie. Dzięki akcji udało mi się zdobyć bardzo cenną wiedzę. Niektórzy z Was może wiedzą, że samotnie wychowuję niepełnosprawnego synka Alexa. Alex jest wcześniakiem, ma mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, nie siedzi. Opiekuje się nim 24 godziny na dobę. Ciężko znaleźć czas dla siebie, ale moje zdrowie jest także bardzo ważne, by codziennie zmagać się z przeciwnościami losu. Zachęcam wszystkie dziewczyny do badania piersi.Agnieszka Miernik
Bravitację odwiedził Alex Superbohater Michalski z mamą; fot. Agnieszka Zarychta Photography

Alex Superbohater akurat dziś, w dniu publikacji tego tekstu, 23 lipca 2022 roku, obchodzi swoje 6. urodziny. Czas, od kiedy Alex przedwcześnie przyszedł na świat, tak szybko mija. Mija dzień za dniem, ale każdy z nich to dla chłopczyka i jego bliskich prawdziwa walka o życie.

A jak samej badać swoje piersi, nauczyła się też Agnieszka Zarychta, która przy okazji wykonała kilka zdjęć, które prezentujemy.

W ciągu kilku minut Ewa Palkowska przekazała mi treści, o których nie miałam pojęcia, bo mimo że każda z nas zdaje sobie sprawę, że należy badać piersi, to większość z nas nie bada się wcale lub nie robi tego prawidłowo. Ewa uświadomiła mi, że w moich dłoniach jest moc! Rozwiała wątpliwości, uspokoiła, że nie badam się po to, by wykryć guza, ale po to by upewnić się, że go nie ma. Uświadomiła, że nie każdy guz piersi jest rakiem, ale jednocześnie tłumaczyła, jak wielkie znaczenie ma czas, bo wczesne wykryte zmiany to szansa na szybkie i bezinwazyjne leczenie. Pokazała jak, kiedy, w jakiej pozycji badać piersi. Przy Ewie nie czułam żadnego skrępowania. Jej profesjonalizm i zaangażowanie pozwalają mi czuć jedynie wdzięczność. Dziękuję Karolinie Topór, która zorganizowała warsztaty oraz Ewie, która dba o prawidłową edukację badań profilaktycznych. Reszta pozostaje w naszych, kobiecych rękach.Agnieszka Zarychta

Oglądaj! Dotykaj! Żyj! Corin i Fundacja Zdrowy Biust też zachęcają do samobadania piersi

Wsparciem dla kobiet, skarżyskiego salonu i nauki samobadania piersi, służą Corin, czołowa polska marka wysokiej jakości bielizny, dostępnej również w Bravitacji, oraz prowadzona przez nią Fundacja Zdrowy Biust. Poniżej materiał edukacyjny, z którym każda kobieta powinna się zapoznać.

Jak samej badać piersi? Radzi Fundacja Zdrowy Biust

Wkrótce kolejne edycje warsztatów nauki samobadania piersi. Zadzwoń i zapytaj o termin pod numerem telefonu 697 669 795.

Zapraszamy!