Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Bravitacja, jedyny w Skarżysku-Kamiennej salon bielizny z usługą profesjonalnego doboru biustonosza, zaprosił na „Dni Zdrowia z marką Corin”. Biustonosze nie były jednak jeden motywem tej akcji.

Od 2018 roku w Bravitacji można kupić wysokiej jakości biustonosze, a jednocześnie zawsze świetnie dopasowane. Podczas takich akcji jak „Dni Zdrowia z marką Corin” salon oferuje coś więcej i tak właśnie było w tym tygodniu.

– Pora na profesjonalny dobór biustonosza jest zawsze dobra, ale październik to miesiąc szczególny. To miesiąc świadomości raka piersi. Szczególna pod wieloma względami jest też marka Corin, którą w moim salonie mam od początku. Stąd ta akcja, dzięki której kobiety mogą zadbać o swoje piersi w sposób wyjątkowy. Dziękuję wszystkim paniom, które odwiedziły Bravitację, oraz partnerom, którzy wsparli akcję. To nie ostatnia taka akcja w moim salonie. Zdrowie naszych, kobiecych piersi to temat bardzo ważny – mówi Karolina Topór, prowadząca salon.

Jedyny taki salon z bielizną w Skarżysku! Bravitacja obchodzi trzecie urodziny

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

 

Corin – polska marka bielizny uznana na całym świecie

Na te dni oferta bielizny marki Corin był większa niż zwykle. Do tego klientki mogły je nabyć z 10-procenotwym rabatem. Corin to polska firma, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia.

Produkty Corin są uznane na całym świecie, a to między innymi zaleta tego, że są nie tylko ładne, ale też bardzo funkcjonalne. To między innymi efekt współpracy pabianickiej firmy z lekarzami Centrum Zdrowia Matki Polki i naukowcami Politechniki Łódzkiej. Poszczególne modele staników Corin otrzymują regularnie nagrody i wyróżnienia branżowe.

Damska bielizna męskim okiem

Na te dwa dni do Bravitacji przyjechał Paweł Różyc, przedstawiciel firmy Corin. Pozornie, obecność mężczyzny w takiej firmie i branży typowo kobiecej może rodzić pytania, ale Paweł Różyc je rozwiewa.

– Wbrew temu, co może się wydawać, w branży jest wielu mężczyzn – przedstawicieli handlowych. W moim przypadku było potrzebne dużo nauki, zdobycia szerokiej wiedzy. Poznałem historię firmy, jej misję, dowiedziałem się o inwestycjach w badania. Zaskoczyło mnie to, jak wysokiej jakości jest bielizna Corin. Bielizna polska, ale mająca uznanie na całym świecie za swoją jakość. Branża nie jest łatwa, ale jestem zadowolony z wyboru, a wcześniej pracowałem między innymi w bankowości. Bielizna damska to temat rzeka. Uczę się każdego dnia, od każdej osoby z branży, od ludzi z firmy, brafitterek i klientek. Podoba mi się, z jaką pasją pracują brafitterki, tak jak Karolina Topór, tu w Skarżysku – mówi Paweł Różyc.

Paweł Różyc

Oboje wspólnie doradzali klientkom wybór odpowiedniego biustonosza Corin. A jest z czego wybierać. Corin ma w ofercie między innymi biustonosze soft, semi-soft, push-up, bardotki, biustonosze do karmienia, a także biustonosze typu spacer, w tym największy hit firmy – model Virginia. Zdecydowana większość z nich dostępna jest w wielu kolorach i, co najważniejsze, rozmiarach.

Bravitacja – salon bielizny z usługą brafittingu, czyli profesjonalnego doboru biustonosza, w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na „Dni Zdrowia z marką Corin”; fot. Corin

 

Poszerzona oferta firmy Corin będzie dostępna w salonie brafittingu Bravitacja jeszcze do końca października.

Dla zdrowia kobiecych piersi

Podczas akcji Bravitacji poruszane były też sprawy zdrowotne. To dlatego, że październik jest miesiącem świadomości profilaktyki raka piersi. Była więc mowa też o innych aspektach, w których pomóc może między innymi prawidłowo dobrany biustonosz.

W salonie Bravitacja pojawiła się Ewa Palkowska, położna z ponad 30-letnim stażem, która dodatkowo prowadzi Szkołę Rodzenia VITA w Skarżysku. W salonie Bravitacja pokazywała kobietom, również  z wykorzystaniem fantomu, jak wykonywać samobadanie piersi, bardzo istotną dla zdrowia kobiet czynność, ale często przez nich zaniedbywaną.

– Może trudno w to uwierzyć, ale aż w 9 na 10 przypadków do wykrycia raka piersi doszło dzięki samobadaniu się kobiet w domu. Jednak wiele kobiet myśli „to mi się nie przydarzy”. Odsuwają myśl o tym, że mogą zachorować, a nie powinny. Wręcz przeciwnie, powinny się same nawzajem mobilizować do zdrowych nawyków. Ja proponuję samobadanie palpacyjne co miesiąc, przez 15 minut. Najlepiej po miesiączce, bo to najlepszy na to czas. Naszą uwagę powinny zwrócić bolesności, wciągnięte brodawki, asymetria piersi, wycieki z brodawek i w razie ich stwierdzenia trzeba udać się do lekarza – mówiła Ewa Palkowska.

To nie była ostatnia wizyta popularniej w Skarżysku położnej w Bravitacji. Obie panie, Karolina Topór i Ewa Palkowska, planują regularne spotkania z udziałem kobiet chcących zatroszczyć się o swoje piersi.

Karolina Topór i Ewa Palkowska

Prawidłowo dopasowany biustonosz to nie tylko zdrowy biust i jego ładna prezencja, ale też pozytywny wpływ na kręgosłup, postawę ciała, a w efekcie na ogólny dobrostan organizmu. O tym przekonywała Martyna Kwaśniewska, fizjoterapeutka i rehabilitantka z Centrum Zdrowia „Rewital” w Skarżysku-Kamiennej.

– Nieodpowiednio dobrany biustonosz sprawia, że cały ciężar biustu przenosi się na kręgosłup. Jest to szczególnie niebezpieczne u kobiet z obfitym biustem. Najpierw wpływa to na postawę ciała, która jest  przygarbiona, barki są zaokrąglone, klatka piersiowa schowana. Mogą się pojawić trudności w oddychaniu i różne bóle, np. z pozoru sercowe, a okazuje się często, że to wina kręgosłupa. Ważne jest więc, żeby biustonosz był dobrze dobrany, żeby nie wywołać problemów z postawą ciała i problemów zdrowotnych z kręgosłupem. Za mały biustonosz to z kolei możliwe uciski na ramiona i to też wywołuje bóle w obrębie ramiom, karku, szyi, co może prowadzić nawet do bólów głowy. Warto pomyśleć o, wydawałoby się drobnych rzeczach, jak dobry i dobrze dobrany biustonosz. Możemy w ten sposób oszczędzić sobie dużo problemów – przekonywała Martyna Kwaśniewska.

Karolina Topór i Martyna Kwaśniewska

Centrum Zdrowia „Rewital” znajduje się przy ulicy Spółdzielczej 30 w Skarżysku-Kamiennej. W ofercie ma wysokiej jakości usługi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, w tym różnego rodzaju masaże i terapie. Warto udać się właśnie tam, gdy dokuczają nam bóle różnych partii ciała.

Zachęcamy do odwiedzenia strony firmy, gdzie można poznać pełną ofertę: https://skarzyskokamiennarewital.gr8.com/.

Rabaty dla klientek, wsparcie dla Olivera

W czasie „Dni Zdrowia z marką Corin” klientki otrzymały rabat na bieliznę Corin, a także rabaty na usługi partnerów Bravitacji – do Centrum Zdrowia „Rewital” i do Gabinetu Diagnostyki USG doktora Piotra Michnowskiego w Suchedniowie i Kielcach.

Salon brafittingu Bravitacja z każdego paragonu przekazał 10 zł na zbiórkę dla Olivera Stachury, cierpiącego na nowotwór chłopca ze Skarżyska-Kamiennej, którego czeka kosztowne leczenie, najprawdopodobniej za granicą.

W salonie od teraz jest też puszka, do której każdy może wrzucić datek dla Olivera.