Wkrótce ruszy budowa ronda na Łyżwach. Będzie zamknięty przejazd kolejowy

2899
Przebudowa skrzyżowania ulic Łyżwy i 1 Maja na rondo ułatwi szczególnie pokonywanie go w Dniu Wszystkich Świętych
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Już za kilka dni ruszy kolejna inwestycja drogowa w Skarżysku-Kamiennej. Na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Łyżwy wybudowane zostanie rondo. Przebudowane będą też fragmenty obu tych ulic. Na kilka tygodni zostanie też zamknięty przejazd kolejowy na 1 Maja.

Skrzyżowanie ulic 1 Maja i Łyżwy to istotne miejsce na mapie drogowej Skarżyska. Ulica 1 Maja to główne połączenie pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Skarżyskiem Kościelnym. Skrzyżowanie ulic 1 Maja z ulicą Łyżwy jest też  szczególnie ruchliwe w Dniu Wszystkich Świętych i sąsiednich dniach.

Stan nawierzchni ulic w tym miejscu też jest już bardzo zły. Także ulica Łyżwy w kierunku cmentarza jest już w kiepskim stanie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Rondo na 1 Maja i Łyżwy z przebudową ulic

W ciągu kilku miesięcy dużo jednak zmieni się na lepsze w tym miejscu. Wykonane zostaną:

  • Rondo na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Łyżwy, do którego prowadzą też ulice Głogowa i Oleśnicka.
  • Przybudowa ulicy Łyżwy w kierunku cmentarza na odcinku o długości 670 metrów
  • Przebudowa fragmentu ulicy 1 Maja o długości 126 metrów

Przy okazji wykonane zostaną chodniki, kanalizacja oraz inne niezbędne prace.

Zamknięty przejazd na 1 Maja i objazdy

Niestety, zanim kierowcy będą cieszyć się z lepszej jakości dróg i usprawnionego ruchu, muszą liczyć się z utrudnieniami.

Wraz z początkiem przebudowy, czyli 11 sierpnia 2022 roku, zostanie zamknięty całkowicie przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja przez linię kolejową prowadzącą między innymi do Wąchocka, Starachowic, Ostrowca Św. Przy przejeździe będą wykonywane odwodnienia oraz kanalizacja.

Będzie on zamknięty przez około sześć tygodni, czyli zostanie ponownie otwarty mniej więcej pod koniec września 2022 roku. Jest to o tyle istotne utrudnienie, że w ten sposób zostanie wyłączony z użytku jeden z objazdów wyznaczonych na czas przebudowy wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego.

Zamknięcie przejazdu zostało przesunięte w czasie. Zobacz szczegóły:

Zamknięcie przejazdu kolejowego na 1 Maja w Skarżysku przesunięte, ale prace już się rozpoczynają

Zarząd Dróg Powiatowych wyznaczył na czas zamknięcia przejazdu kolejowego na 1 Maja objazdy:

Objazdy w kierunku Skarżyska Kościelnego i Mirca:

  • Dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 8 ton ulicami: 1 Maja, Towarową, 11 Listopada, Ekonomii, Legionów, Niepodległości, Krasińskiego, Piłsudskiego, Żeromskiego, Sokolą, Niepodległości, Szydłowiecką, Kopernika przez miejscowości Lipowe Pole Skarbowe, Lipowe Pole Plebańskie, Świerczek oraz ulicami: Kolonia, Kościelną i 1 Maja.
  • Dla pojazdów powyżej 8 ton ulicami: 3 Maja lub Piękną, Żeromskiego do Majkowa oraz przez miejscowości Michałów, Marcinków, Wąchock ul. Św. Rocha oraz dla pojazdów do 12 ton ulicami Kolejową i Radomską do Mirca, a dla pojazdów powyżej 12 ton ulicami Kolejową, drogą krajową nr 42 do Starachowic i drogą wojewódzką 744 do Mirca.
  • Dla pojazdów powyżej 12 ton ze Skarżyska-Kamiennej bezpośrednio drogą krajową nr 42 do Starachowic i dalej drogą wojewódzką 744 do Mirca.

Dojazd z Mirca do Skarżyska Kościelnego:

  • Drogą powiatową przez miejscowość Gadka.

Objazdy z Mirca do Skarżyska-Kamiennej:

  • Dla pojazdów do 12 ton drogą przez Wąchock i drogą krajową nr 42.
  • Dla pojazdów powyżej 12 ton przez Starachowice i drogą krajową nr 42.
Objazdy na czas zamknięcia przejazdu kolejowego na ulicy 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej; grafika: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej

Przejazd kolejowy będzie zamknięty przez sześć tygodni, ale budowa ronda i przebudowa ulic potrwają dłużej – do końca listopada 2022 roku. W tym czasie ruch samochodowy w tym miejscu będzie możliwy, choć będzie utrudniony.

Inwestycję wykonuje Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, a prace przeprowadzi firma Drogomex z Pruszkowa. Koszt inwestycji to 4 miliony złotych, z czego 2,3 miliona to dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ta inwestycja jest kolejną w tym miejscu. Trwa właśnie przebudowa ulicy Langiewicza oraz budowa parkingu przy cmentarzu na Łyżwach. Obie te inwestycje znacznie usprawnią nie tylko dojazd do domów mieszkańcom tamtych okolic, ale też usprawnią dojazd na cmentarz Łyżwy.

Więcej o przebudowie ulicy Langiewicza i budowie parkingu przy cmentarzu pisaliśmy tutaj:

Rozpoczęła się przebudowy ulic na osiedlu Łyżwy. Będzie lepszy dojazd i parkingi przy cmentarzu

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to