Zamknięcie przejazdu kolejowego na 1 Maja w Skarżysku przesunięte, ale prace już się rozpoczynają

2893
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu samochodowego na ulicy 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej zostało przesunięte w czasie o kilka dni. Ekipy budowalne już zabierają się do prac przy budowie ronda w tym miejscu.

Przed końcem tego roku na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Łyżwy będzie wybudowane rondo. Zanim tak się stanie, kierowców czekają jednak utrudnienia.

W pobliżu tego skrzyżowania przebiega linia kolejowa nr 25 i przy niej też będzie trzeba wykonać prace ziemne. To oznacza, że przejazd zostanie zamknięty i nie będzie możliwy przejazd.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przejazd kolejowy miał być zamknięty 11 sierpnia 2022 roku, ale termin ten został przesunięty. Zostanie on zamknięty dla ruchu 16 sierpnia. W nadchodzący długi weekend nie będzie więc jeszcze utrudnień. Ponowne otwarcie planowane jest po ok. sześciu tygodniach, czyli mniej więcej z końcem września.

Tymczasem ekipy budowlane powoli zwożą sprzęt na plac budowy. Stanęła tam też już tablica informacyjna o przebudowie ronda.

Na drogach prowadzących do tego miejsca stają też tablice informacyjne o braku przejazdu i objazdach.

Wraz z budową ronda przebudowane zostaną fragmenty ulic 1 Maja i Łyżwy. Szczególnie przebudowa tej drugiej powinna ucieszyć kierowców i pieszych, zwłaszcza mieszkańców osiedla Łyżwy.

Ulica Łyżwy

O zakresie prac drogowych w tym miejscu oraz objazdach pisaliśmy więcej tutaj:

Wkrótce ruszy budowa ronda na Łyżwach. Będzie zamknięty przejazd kolejowy