Budżet Obywatelski 2022 w Skarżysku: Rozpoczęło się głosowanie

419
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022. Mieszkańcy miasta wybiorą propozycje inwestycji, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022 Skarżyska-Kamiennej zakończyło się. Zobacz wyniki:

Budżet Obywatelski 2022 w Skarżysku: Wygrali faworyci, ale frekwencja bardzo niska

 

Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Skarżysku-Kamiennej wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczęło się głosowanie, w którym skarżyszczanie wybiorą inwestycje na łączną kwotę 400 tysięcy złotych, które zostaną wykonane przyszłym roku. Ponieważ każda z propozycji została wyceniona na kwotę stu tysięcy lub nieco mnie, wykonane zostaną cztery, które zbiorą najwięcej głosów.

W tym roku głosujemy po dwuletniej przerwie, ponieważ budżet obywatelski do realizacji w 2021 roku został anulowany. Środki na realizację inwestycji wybranych przez skarżyszczan pochodzą z budżetu miasta, a inwestycje muszą być zlokalizowane na terenach będących w posiadaniu gminy.

Wśród propozycji dominują te już znane, czyli albo rozbudowa już istniejących inwestycji z budżetu partycypacyjnego, albo pomysły, którym do tej pory nie udało się znaleźć wśród realizowanych, ponieważ nie znalazły się na zwycięskich pozycjach w latach poprzednich. W sumie głosujący mają 11 projektów, z których należy zagłosować na jeden wybrany.

Jak głosować w budżecie obywatelskim Skarżyska-Kamiennej?

Głosujemy przez formularz na poniższej stronie internetowej. Można też przyjść do urzędu miasta, jeśli ktoś nie ma dostępu do komputera czy internetu.

Strona głosowania: https://skarzysko.budzet-obywatelski.org/

Niezbędna komórka

Konieczne będzie podanie numeru PESEL. Oddanie głosu potwierdzane będzie przez wiadomość tekstową wysłaną z telefonu komórkowego głosującego.

Prawo do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego ma każdy mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który ukończył 16. rok życia i jest zameldowany na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.

  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.
  • Każdy mieszkaniec może oddać maksymalnie jeden głos na jeden projekt.
  • Aby prawidłowo oddać głos, należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
  • Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami zadań do budżetu obywatelskiego.
  • Aby prawidłowo oddać głos, należy wybrać jedną propozycję z listy poprzez kliknięcie pola WYBIERZ

Podczas głosowania trzeba:

  • Podać imię, nazwisko i PESEL
  • Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gminę Skarżysko-Kamienna, reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna dla potrzeb związanych z realizacją Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  • Mieć przygotowany telefon komórkowy z polskim numerem, wpisać numer do formularza, a potem wprowadzić do niego otrzymany na komórkę kod (ciąg liter i cyfr). Jeden numer telefonu można wykorzystać do głosowania wiele razy.

Kto może głosować?

Głosować każdy zameldowany na terenie miasta mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który najpóźniej w dniu głosowania ukończył 16 lat. W przypadku osób małoletnich konieczna jest zgoda opiekuna prawnego na udział w głosowaniu.

Kiedy jest głosowanie?

Głosowanie rozpoczęło się 30 sierpnia i potrwa do 9 września 2021 roku do północy.

Kiedy poznamy wyniki?

Wyniki tegorocznego głosowania poznamy 10 września 2021 roku.

Kiedy zostaną wykonane zwycięskie projekty?

Realizacja projektów będzie w 2022 roku.

Czym jest budżet obywatelski?

To wydzielona część budżetu Skarżyska-Kamiennej, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 400 tys. złotych.

Co daje udział w budżecie obywatelskim?

Udział w głosowaniu to możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. To szansa realizacji własnych pomysłów oraz zmiana wizerunku naszego wspólnego otoczenia.

Strona głosowania: https://skarzysko.budzet-obywatelski.org/

Budżet Obywatelski 2022 w Skarżysku-Kamiennej – propozycje:

Bór bezpiecznie i zdrowo VI

Doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku znajdującego się przy ulicy Sosnowej na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej, a wybudowanego w dotychczasowych edycjach budżetu obywatelskiego.

W tej edycji zaproponowano ścieżkę zdrowia dla dzieci, trampolinę, betonowy stół do piłkarzyków, urządzenia dla seniorów oraz budowę miejsc parkingowych.

Aktywna Kamienna – etap II

Modernizacja Placu im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej w Skarżysku-Kamiennej – remont chodników i wykonanie oświetlenia.

Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Bernatka OdNowa – strefa relaksu

To również kontynuacja inwestycji rozpoczętej w poprzednim budżecie obywatelskim, gdy nad zalewem Bernatka powstał obiekt do zabawy w kształcie okrętu nawiązujący do niezrealizowanej również tam inwestycji, czyli Arki Życia.

W tej edycji zaproponowano prace, wśród których są: nowa nawierzchnia plaży, pomost pływający, nowa infrastruktura plażowa, zieleń oraz mała architektura.

Projekt Active PARK Piłsudskiego III

To kolejna propozycja, która polega na rozbudowie placu zabaw znajdującego się nad Placem Staffa, a zbudowanego w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego.

Tym razem zaplanowano doposażenie miejsca w nowoczesne urządzenia zabawowo-rekreacyjne, modernizację i budowę nowych chodników, urządzenie zieleni i montaż elementów małej architektury.

Szlak wypoczynku – Niedalekie wyprawy

Projekt zakłada wykonanie ogólnodostępnego miejsca wypoczynku i rekreacji przy ulicy Wieżowej w Skarżysku-Kamiennej.

W planach jest budowa altany, instalacja urządzeń do zabawy dla dzieci i młodzieży, jak również urządzeń do rekreacji dla osób dorosłych oraz zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem zasad ekologii.

Miniskwer w sadzie – skwer do rekreacji i odpoczynku

Propozycja rewitalizacji skweru znajdującego się przy ulicy Spółdzielczej,  w pobliżu skrzyżowania z ulicą Szydłowiecką.

Radosne Przedszkole nr 7 – budowa placu zabaw dla dzieci

Propozycja budowy modułowego placu zabaw na terenie Przedszkola nr 7 w Skarżysku-Kamiennej znajdującego się przy ulicy Zielnej.

Projekt placu zabaw przewiduje montaż takich urządzeń jak duży zestaw rekreacyjny modułowy, zestaw zabawowy „fabryka piasku”, zestaw gimnastyczny „ścieżka zdrowia”, „głuchy telefon”, równoważnia „wąż” oraz tablica edukacyjna „cymbałki”.

Siłownia plenerowa przy Szkole Podstawowej nr 4

Budowa siłowni plenerowej „Zdrowo na sportowo” przy Szkole Podstawowej nr 4 na ulicy Książęcej w Skarżysku-Kamiennej.

Parking przy ulicy Źródlanej

Propozycja budowy parkingu dla aut na osiedlu Skałka przy ulicy Źródlanej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Asfaltową.

Zagospodarowanie skweru na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Pułaskiego – etap II

Propozycja przewiduje rozbudowę skweru znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Pułaskiego w Skarżysku-Kamiennej, który został zapoczątkowany w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Przebudowa ulicy Robotniczej

Projekt przewidujący rozpoczęcie prac remontowych na ulicy Robotniczej na osiedlu Rejów.

1 KOMENTARZ

  1. Potwierdzam ! Skarżysko to ziemia gościna wybitnie ! W Szydłowcu mnie ścigali w Starachowicach ganiali, a w Skarżysku ? …. Piątki przybijali ! Pozdrowionka borewiczowie z Białołęki !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here