Będą zimne kaloryfery w blokach spółdzielni w Skarżysku. Celsium ostrzega

1775
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Firma Celsium, dostawca ciepła w Skarżysku-Kamiennej, zapowiedziała, że nie rozpocznie dostaw ciepła do bloków Spółdzielni Mieszkaniowej, jeśli ta nie będzie regulować należności, zarówno bieżących, jak i zaległych.

Sezon grzewczy rozpoczyna się. Może być jednak tak, że mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej będą mieli zimne kaloryfery.

To efekt tego, że Celsium, czyli firma prowadząca ciepłownię w Skarżysku, zapowiada, że nie dostarczy ciepłej wody do grzejników, jeśli spółdzielnia nie będzie się wywiązywać ze zobowiązań finansowych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poniżej pełna treść pisma, jakie przesłało Celsium.

Skarżysko-Kamienna, 20.09.2022 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej

Działając za Celsium Spółka z o.o. z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, wobec zbliżającego się sezonu grzewczego z przykrością informujemy, iż sytuacja związana z dostawami ciepła do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej nie została pomyślnie rozwiązana. Mimo rozmów, negocjacji oraz propozycji ze strony Celsium rozwiązania problemu zadłużenia, Spółdzielnia Mieszkaniowa nie uiszcza ani bieżących należności, ani nie uregulowała przeterminowanego zadłużenia.

Ze względu na powstałe zadłużenie, w kwietniu bieżącego roku zostaliśmy zmuszeni do wstrzymania dostaw ciepła do budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej. Mieliśmy nadzieję, iż poza sezonem grzewczym Spółdzielnia ureguluje wobec nas wszystkie należności. Niestety tak się nie stało. Obecna trudna sytuacja gospodarcza, wysokie ceny paliw, inflacja i drastyczny wzrost kosztów działalności powoduje, iż Spółka musi dysponować środkami finansowymi na zakup miału węglowego, który jest dostępny tylko na przedpłaty. Spółka nie może pozwolić sobie na produkcję i dostarczanie ciepła bez otrzymania za nie zapłaty.

Zgodnie z zawartą umową na dostawę ciepła, ciepło do Spółdzielni Mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej jest dostarczone do wysokości dokonanych przedpłat. Obecnie, ponowne uruchomienie dostaw ciepła do budynków Spółdzielni może nastąpić tylko po zapłacie zaległych należności oraz uiszczeniu przedpłat na dostawę ciepła. Sytuacja ta jest bardzo ciężka, zarówno dla Państwa, jak i dla nas i naszych Pracowników, którzy także są mieszkańcami zasobów Spółdzielni. Dlatego jesteśmy przygotowani na natychmiastowe uruchomienie dostaw ciepła po spłacie przez Spółdzielnię zadłużenia i dokonaniu przedpłaty środków na ciepło.

Zarząd Celsium

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to