REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Trwa przebudowa wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej, w ciągu alei Piłsudskiego. Ekipy budowlane wznoszą właśnie konstrukcję pod ciepłociąg Celsium. Coraz bliżej jest do rozpoczęcia wyburzania obiektu.

Prace przy przebudowie wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej postępują. Po początkowych miesiącach od zamknięcia go dla ruchu, gdy na pierwszy rzut oka nie było widać dużych postępów, teraz od razu można zauważyć, że coś się na placu budowy dzieje.

Nowa konstrukcja nośna pod ciepłociąg

Obecnie trwa wznoszenie konstrukcji, po której pobiegnie ciepłociąg z Celsium, czyli rury, którym z ciepłowni przy ulicy 11 Listopada płynie ciepła woda do prawie całego miasta po północnej stronie torów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W przeciwieństwie do dotychczasowej konstrukcji pod rurociąg ciepłowniczy, która jest stalowa, nowa jest żelbetonowa. Również w przeciwieństwie do dotychczasowej, pobiegnie po wschodniej, a nie zachodniej stronie wiaduktu.

Jak widać na zdjęciach, nowy wiadukt będzie przebiegał znacznie wyżej od dotychczasowego – mniej więcej o około jeden metr wyżej. Z kolei rondo przy wiadukcie będzie wyżej około dwóch metrów od obecnego poziomu jezdni.

Jak informuje kierownik budowy Jacek Kolanowski z firmy Trakcja, do końca września jest planowane położenie nowego rurociągu, a potem przyjdzie pora na kolejne etapy prac.

Po położeniu nowego ciepłociągu nastąpi demontaż starego. Jak pisaliśmy wcześniej, prace te nie spowodują przerw w dostawie ciepłej wody do kranów i grzejników w mieszkaniach skarżyszczan.

Co z dostawami ciepła na czas przebudowy wiaduktu w Skarżysku? Celsium informuje

 

Kiedy wyburzanie wiaduktu w Skarżysku?

Burzenie obiektu rozpocznie się mniej więcej w połowie października 2021 roku. Rozpocznie się od południowego krańca, ponieważ ta strona nie koliduje z czynnymi torowiskami, po których jeżdżą pociągi.

Wyburzanie kolejnych przęseł będzie możliwe po zamknięciu części torowisk, a to stanie się w połowie listopada. Te prace są skoordynowane z zamknięciami torów przy budowie tunelu koło dworca PKP.

Tunel w budowie: Zabytkowy parowóz do przesunięcia i przebudowa peronu 1

 

Trwają prace drogowe

Prace trwają też na drogach dojazdowych do wiaduktu, z obu jego stron. Układana jest kanalizacja, ponieważ dotychczasowa, jak się okazało po jej odkryciu, wymagała wymiany. Kładzione są też instalacje teletechniczne.

Jak dodaje Jacek Kolanowski, jego ekipa wciąż ma problem z instalacjami biegnącymi pod ziemią, których nie ma w planach. To wpływa na wydłużenie poszczególnych prac.

Wiadukt w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej ma zostać ukończony przed końcem 2022 roku. Będzie się składał z dwóch odrębnych konstrukcji dla każdej z jezdni. Na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Józefa Piłsudskiego powstanie rondo. Przebudowany zostanie też odcinek alei Józefa Piłsudskiego od ulicy 11 Listopada do ulicy Tysiąclecia łącznie ze skrzyżowaniem w tym miejscu. Odcinek alei Piłsudskiego od wiaduktu do ulicy Tysiąclecia po przebudowie będzie również dwujezdniowy.

Zobacz, jak będzie wyglądał wiadukt w Skarżysku-Kamiennej po przebudowie:

Przebudowa wiaduktu w Skarżysku – zmiany w organizacji ruchu, zamknięte ulice, objazdy

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to