Cradle – jedyny w Polsce taki obiekt powstaje na skarżyskim skateparku

2845
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Cradle – obiekt służący do wykonywania akrobacji powstaje na skarżyskim skateparku, a konkretnie na pumptracku. Będzie to pierwszy taki obiekt w Polsce.

Kompleks rekreacyjny, potocznie zwany skateparkiem, który powstaje na Zachodnim w okolicy cmentarza, na pewno będzie wizytówką miasta. Będzie nie tylko jednym z większych w Polsce, ale będzie też nowatorski pod pewnym względem.

Na pumptracku, czyli torze do jazdy na rolkach, hulajnogach i innych pojazdach, powstaje cradle. Konstrukcja o kształcie połowy sfery na dobrą sprawę nie ma polskiej nazwy, ponieważ takiego obiektu w naszym kraju jeszcze nie ma. Bywa nazywany sferą. Służy do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Obiekty typu cradle montowane są zazwyczaj na klasycznych skateparkach, ale w Skarżysku powstanie on na jego części – pumptracku. O skarżyskim wspominaliśmy kilka miesięcy temu, a dziś jest już niemal gotowy.

Podobnie jak pozostałą część pumptracku również i tą budują osoby, które na co dzień korzystają  z podobnych obiektów. Są zrzeszeni w stowarzyszeniu Szaber Bowl. Na skarżyskim obiekcie pracują m.in. Grzegorz Niedźwiedzki, Marcin Duch i Adam Niedźwiedzki. Ten ostatni jest mistrzem deskorolki, a konkretnie streetowcem, a pozostali jeżdżą na deskorolkach. Doskonale więc wiedzą, czego miłośnicy takich urządzeń potrzebują.

Obiekt, jaki powstaje w Skarżysku, będzie wyglądał podobnie jak na poniższym na filmie, z tym że skarżyski będzie na pumptracku, a nie w części będącej klasycznym skateparkiem.

 

Kliknij i zobacz wizualizacje skateparku w Skarżysku:

Skatepark powstanie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku – wizualizacje

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here