Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów – policjanci ze Skarżyska zapraszają na debatę

865
Obraz bgs_digital_creator z Pixabay
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyska policja zaprasza na debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Dyskusja skupi się na bezpieczeństwie seniorów, którzy często padają ofiarą oszustów.

Zobacz relację z debaty policyjnej dot. bezpieczeństwa seniorów:

Skarżyszczanie, w tym znany ksiądz, tracą ogromne pieniądze. Jak nie dać się oszukać?

Starsze osoby to częste ofiary oszustów, którzy wyłudzają od seniorów pieniądze. Stosują rozmaite metody, jak choćby „na wnuczka” czy „na policjanta”. Seniorzy nierzadko nie są w stanie zorientować się, że właśnie tracą swój dobytek, oszczędności.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” będzie okazją, aby poznać metody działania oszustów i uchronić starszych ludzi przed kradzieżą.

W debacie, oprócz policjantów, wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, bankowych, duchowni oraz przedstawiciele klubów seniora.

Na spotkaniu będzie rozdawana broszura z informacjami, które pomogą zorientować się seniorom, kiedy są oszukiwani.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbędzie się w środę 28 września 2022 roku o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp jest wolny.

Na spotkanie zapraszają Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej oraz referat zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Zapraszamy!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Łzy wzruszenia zalewają oczy i śmiech czlowieka dławi. Normalnie szok. Gdyby tak zacząć od likwidacji seniorów PZ w SK-K (bracia obchodzą już zdaje się 40-lecie działalności) i zwieńczyć dzieło zajęciem sie żulami na os. Przydworcowe? To raczej przerasta inicjatorów chyba, że wreszcie powstanie KP5 KMP CK, czego będąc obywatelem tejżesz miejscowości należąłoby sobie życzyć.

Comments are closed.