Dom Pomocy Społecznej przy ul. Spornej w Skarżysku-Kamiennej
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dziś w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spornej w Skarżysku-Kamiennej zakończyła się kwarantanna spowodowana koronawirusem.

Kwarantanna została wprowadzona, ponieważ u jednego z mieszkańców stwierdzono zarażenie koronawirusem po w powrocie z leczenia w skarżyskim szpitalu. Potem przebadano wszystkich mieszkańców i pracowników. Przez ten czas nikt nie mógł opuścić, ani dostać się na teren DPS-u.

W wielki Piątek wpłynęły wyniki powtórnych testów. Dwa wyniki, u mieszkańców, są niejednoznaczne, a pozostałe ujemne. Wszyscy pracownicy mają wyniki ujemne na obecność koronawirusa. Dwoje mieszkańców z niejednoznacznymi wynikami pozostanie w izolatce.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Już wcześniej mieliśmy podobne przypadki, że wyniki były niejednoznaczne, ale potem okazywały się ujemne i teraz też mamy nadzieję, że tak się stanie – wyjaśnia sytuację Jacek Jamroz, dyrektor DPS-u.

Taki obrót sytuacji oznacza, że większość osób z 27-osbowej załogi spędzi święta w domu. Przez czas kwarantanny wszyscy przebywali w budynku, którego parter przeznaczono na sypialnię.

– Bardzo nas cieszy taki obrót sytuacji. Cieszymy się, że udało się to zgasić w zarodku. Zareagowaliśmy w porę. Ten czas był dla nas bardzo ciężki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym czasie pomogli – władzom powiatu, władzom miasta, firmom, osobom publicznym oraz prywatnym – ludziom, którzy okazali nam wielkie serducho. Bez tej pomocy byłoby nam niezmiernie ciężko. Jestem w tym momencie bardzo szczęśliwy.

Z takiego obrotu sytuacji cieszy się również starosta skarżyski Artur Berus. Powiat jest organem prowadzącym DPS.

– Każda dobra informacja w tym trudnym czasie cieszy niezmiernie. Mamy nadzieję, że DPS od tej pory będzie już funkcjonował bez problemu. Ja również dziękuję wszystkim, którzy pomogli placówce w tym trudnym czasie – mówi starosta.

W sumie koronawirusa stwierdzono u trojga mieszkańców oraz jednej osoby personelu Domu Pomocy Społecznej. Te osoby już przebywają w szpitalach.

Koronawirus w Skarżysku. Raport dzień po dniu:

Skarżysko walczy z koronawirusem [AKTUALIZOWANY]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here