Na przekór hienom i wilkom złym. Drużyna z Naszego Podwórka znów śpiewa i ostrzega

1116
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Drużyna z Naszego Podwórka, zespół ze Skarżyska-Kamiennej, złożony z dzieci i młodzieży, muzyków, policjantów i duchownych opublikował drugi już swój teledysk „Na przekór hienom i wilkom złym”. Jest skierowany głównie do seniorów.

Drużyna z Naszego Podwórka to zespół niezwykły. Zainicjowali go umuzykalnieni skarżyscy policjanci. Ale nie tylko oni w nim występują. Siłą zespołu są dzieci i młodzież ze scholi Alberciaki z parafii pw. św. Brata Alberta w Skarżysku.

W zespole jest też duchowny, ich opiekun, a także muzycy znani ze skarżyskich scen, a tym razem wsparła ich swoją muzyczną wiedzą Anna Tchórzewska, liderka Pereł z Lamusa, znana również z występów w programie The Vioce Senior.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W pierwszej piosence, pt. „Drogą jasną i prostą”, wydanej dwa lata temu, Drużyna z Naszego Podwórka zwróciła się do młodzieży, ostrzegając o zgubnym efekcie sięgania po środki uzależniające.

Jak drogą jasną i prostą uciec od nałogu – teledysk Drużyny z Naszego Podwórka ze Skarżyska już gotowy

W drugim muzycznym podejściu Drużyna z Naszego Podwórka zaśpiewała dla starszej grupy wiekowej – seniorów. Ci często padają ofiarą innego rodzaju przestępczości. Są wykorzystywani przez złodziei czyhających na ich pieniądze.

Po sporym sukcesie piosenki profilaktycznej „Drogą jasną i prostą” skarżyska koalicja przeciwko złu ponownie wkroczyła do akcji. Tym razem policjanci, nauczyciele, duchowni, muzycy, seniorzy oraz uczniowie postanowili wesprzeć osoby starsze, które często padają ofiarami bezdusznych i bezwzględnych przestępców. Mimo licznych apeli i działań profilaktycznych w  wielu przypadkach seniorzy tracą oszczędności swojego życia.

Piosenki zespołu to nie lada przedsięwzięcie, bo i wtedy, i teraz towarzyszy im najpierw nagranie w studiu, a potem realizacja teledysku. Tak było i tym razem, gdy powstawała piosenka „Na przekór hienom i wilkom złym”.

W nagraniach pojawiają się dobrze w naszym mieście znana nazwiska. Dzieci i młodzież ze scholii oprócz Anny Tchórzewskiej z senioralnym zespołem Perły z Lamusa wspiera wokalnie ich opiekun ksiądz Piotr Nojek. W zespole są też Włodzimierz Sojka, autor muzyki, a na co dzień dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej i muzyk licznych kapel, Piotr Szostak, perkusista grający w licznych kapelach, w przeszłości między innym w zespole happysad, Rafał Szymański, a także Jarosław Gwóźdź i Mariusz Czarnota, policjanci, również udzielający się w różnych muzycznych przedsięwzięciach. Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy skarżyskiej policji, to autor tekstu piosenki.

Teledysk, realizowany z kolei przez kieleckiego policjanta Damiana Janusa, miał swoją premierę 12 czerwca 2023 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Pomysłodawcom i wykonawcom gratulowali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor dr Jarosław Kaleta, Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej inspektor Tomasz Jarosz.

Środki na realizację piosenki i teledysku do niej zapewnił Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, a projekt objęli patronatem Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej  inspektor Tomasz Jarosz.

Zdjęcia: Świętokrzyska Policja

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to