Fot. fundacja Eco Textil
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne na długo pozostanie w pamięci dwojga niepełnosprawnych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Justyna Tyszer i Paweł Kucy wezmą udział w przejeździe, który poprzedzi finisz kolarzy na mecie trzeciego etapu w Zabrzu.

W poniedziałek, 5 sierpnia 2019 roku, kolarze uczestniczący w tegorocznej edycji wyścigu tour de Pologne przejadą z Chorzowa do Zabrza. Zanim wjadą na metę, przekroczą ją kolarze niepełnosprawni. W gronie ośmiu osób będą Justyna i Paweł.

Justyna i Paweł są wychowankami Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Justyna Tyszer to jedna z pierwszych cyklistek na trójkołowych rowerkach podarowanych przez organizatorów wyjątkowego przejazdu, czyli Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. Swoją przygodę z trójkołowcem zaczęła już w 2014 roku. Tak się szczęśliwie złożyło, że jej tata wygrał później rower na festynie miejskim i od tamtej pory wspólnie przemierzają okolice Skarżyska.

Justyna Tyszer, fot. fundacja Eco Textil
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Paweł Kucy to aktywny sportowiec, mający na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych Olimp ze Skarżyska. Jego przygoda rowerowa, podobnie jak Justyny, zaczęła się w 2014 roku. Obydwoje będą mieli teraz okazję na wykorzystanie swoich umiejętności na największej rowerowej imprezie w Polsce.

Paweł Kucy, fot. fundacja Eco Textil

– Poprzez zorganizowanie wspólnego przejazdu chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Uczestnictwo w tak doniosłym wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne to dla każdego ogromne przeżycie. Mamy więc nadzieję, że wszyscy uczestnicy po tym dniu będą bogatsi o wiele dobrych wspomnień. Chcemy też podkreślić, że przejazd nie będzie miał formy rywalizacji, tylko spokojnej jazdy, z której można wynieść wiele radości – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Justyna i Paweł z Moniką Lipnicką z fundacji Eco Textil, fot. fundacja Eco Textil

– Wspólny przejazd to również sposób na podziękowanie wszystkim osobom, które oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy przekazywać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery – dodaje koordynator projektu Tekstylia PCK Andrzej Antoń.

Transmisję z wyścigu Tour de Pologne można oglądać w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1 oraz przez internet na platformach tych stacji.

Zapraszamy do śledzenia występu naszych kolarzy.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to