Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uczniowie Mickiewicza z pomocą kadry pedagogicznej wystawili „Dziady” Adama Mickiewicza i zachwycili przybyłą publiczność. Nie tylko grą, ale i sposobem inscenizacji.

Spowijające szkolne korytarze ciemność rozświetlana jedynie bladym światłem świec, opary unoszące się z grobowych krypt, nastrojowe dźwięki – tak we wtorkowy wieczór prezentowało się wnętrze szkoły. Atmosferę potęgowały skrzypiące schody blisko stuletniego budynku.

Kto inny mógł pokusić się o inscenizację „Dziadów” Adama Mickiewicza jak nie uczniowie szkoły noszącej jego imię? Wykonanie było nietypowe, ponieważ nie odbyło się w jednym miejscu, ale sceną był cały budynek. Poszczególne sceny dramatu odgrywane były na szkolnych korytarzach, a w ich zakamarkach pojawiały się rozmaite rekwizyty.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Organizatorzy zaplanowali, że spektakl zostanie odegrany trzy razy, ale skończyło się na pięciu. Widzom nietypowa forma przedstawienia bardzo przypadła do gustu.

W przestawieniu udział wzięli: Norbert Rudolf, Patrycja Bułka, Aleksandra Jakubowska, Julia Sieczka, Gagik Tsaturian, Kamila Napora, Kamila Piętak, Natalia Madejska, Martyna Jędraszkiewicz, Maciej Pawlak, Weronika Miernik, Dominika Kusztal, Patrycja Bilska, Maja Madej, Jakub Działak, Julia Pańczyk, Maria Zbroja, Małgorzata Kierul, Kamila Jedlińska, Wiktoria Mariasik.

W roli narratora wystąpił dyrektor szkoły Paweł Buryło.

Pomysłodawczyniami przedstawienia były Karolina Bujnowska, Bożena Mróz i Dorota Milcarz.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here