Dzień Dziecka 2022 w Muzeum Orła Białego w Skarżysku: Najmłodsi mieli mnóstwo extra atrakcji

981
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wiele dodatkowych atrakcji przygotowało Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej na Dzień Dziecka 2022. To sprawiło, że żadne dziecko się nie nudziło. Dorośli też nie.

Dzień Dziecka 2022 w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przypadł w minioną niedzielę. Poza stałymi ekspozycjami, muzealnicy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Duża liczba odwiedzających sprawiła, że czasem trzeba było postać w kolejce, aby z nich skorzystać.

Tego dnia dzieci do lat 10 miały darmowy wstęp i czekały na nich lody. Dalej było jeszcze ciekawiej. Były kiermasze z zabawkami i łakociami, przejażdżki konne od Cichej Stajenki, sportowy pięciobój, a nawet trenażer rowerowy Pawła Nowaka, pracownika muzeum.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poza możliwości jazdy na profesjonalnej kolarzówce, najmłodsi mogli jeździć zdalnie sterowanymi czołgami na czołgodromie. Poznawali też tajniki dzikiej przyrody dzięki leśnikom z Lasów Państwowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica.

Pomiędzy wojskowymi eksponatami zaparkowały też eksponaty motoryzacyjne. Część ze starych aut to już naprawdę zabytki, jak przedwojenny Opel P4 należący do mieszkańca Skarżyska. Jak mówi właściciel, to pojazd z 1936 roku, o pojemności silnika 1.2 litra i mocy 24 koni mechanicznych. Takie właściwości pozwalały mu na osiągnięcie prędkości 80 km/h. Właściciel sprowadził go z Niemiec, odrestaurował od podstaw, co zajęło mu, bagatela, 9 lat. Niewykluczone, że to przyciągające wzrok auto zobaczymy wkrótce na skarżyskich ulicach, ponieważ prace nad nim dobiegają końca.

Opel P4
Opel P4

Po raz kolejny do Skarżyska przyjechała grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. Pokaz broni białej wzbudził duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dostępne codziennie w muzeum eksponaty też oczywiście wzbudzały zainteresowanie. Samolot Ił-14 zawsze przyciąga chętnych chcących zasiąść za terami. Niedawno odrestaurowany StuG IV też przyciągał swoim imponującym wyglądem.

Taki był Dzień Dziecka 2022, a już niedługo Muzeum Orła Białego w Skarżysku zaprasza na kolejną imprezę. Będzie to piknik gastronomiczny, który odbędzie się 18–19 czerwca 2022 roku. Wkrótce więcej szczegółów o tej imprezie.