Krzysztof Ratajski; fot. TVP Sport
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Krzysztof Ratajski bardzo dobrym występem w mistrzostwach świata w darcie przysporzył popularności nie tylko sobie, ale i całej dyscyplinie. W efekcie Polacy po odejściu od telewizorów ruszyli na zakupy. W sklepach brakuje tarcz, lotek i innych akcesoriów do darta.

Na dobre w elicie

Urodzony w Skarżysku-Kamiennej Krzysztof Ratajski jest od kilku lat najlepszym polskim zawodnikiem darta. Udało mu się wedrzeć do elity, gdzie dominują zawodnicy z wysp brytyjskich, ewentualnie Europy Zachodniej.

Skarżyszczanin, dziś już mieszkający w Warszawie, z roku na rok gra lepiej. Jego najlepszym występem były niedawne mistrzostwa świata w Londynie, w których dotarł do ćwierćfinału. Dzięki temu występowi Krzysztof Ratajski jest obecnie (stan na 29.01.2021) na czternastym miejscu w rankingu Order of Merit federacji PDC.

Krzysztof Ratajski przegrał, ale znów były emocje! Rywal miał dzień konia i pokonał Polskiego Orła

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

 

 

Występem Krzysztofa Ratajskiego emocjonowała się cała Polska, a transmisje z Londynu nie ustępowały popularnością skokom Stocha i spółki z Innsbrucka czy Ga-Pa. Zapanowała dartomania…

Braki w sklepach – efekt Ratajskiego

Sukces Krzysztofa Ratajskiego sprawił, że Polacy zapałali miłością do rzutek. I gremialnie ruszyli do sklepów. Gdy dziś się do nich zajrzy, w oczy rzuca się nie tylko częsty w nich wizerunek naszego dartera, ale też hasła „wyprzedane”, „zapytaj o dostępność”, „dostawa wkrótce”.

Zobaczymy też takie komunikaty:

 

– Co roku w okolicach mistrzostw świata mamy większe zainteresowanie, ale w tym roku jest wyjątkowo wysokie. Szacujemy obroty na ok. 20% wyższe. To głównie zasługa Krzysztofa Ratajskiego. Dużo lepiej sprzedaje się sprzęt amatorski, taki dla każdego, głównie tarcze i lotki – mówi przedstawiciel sklepu dartsklep.pl.

Na braki w sklepach nakłada się też efekt Brxitu – większość asortymentu produkowana jest w Wielkiej Brytanii, gdzie dart jest megapopularny, i towar utknął w tamtejszych magazynach.

O „efekcie Krzysztofa Ratajskiego” pisze też TVP Sport, czyli stacja, która pokazuje w ostatnim czasie transmisje z zawodów. Tam przeczytamy wypowiedzi przedstawicieli innych sklepów

– W poniedziałek wysłałem ostatnią tarczę, jaką miałem na stanie. Zainteresowanie jest ogromne. W ostatnich dwóch miesiącach sprzedałem ponad 500 sztuk – wyjawił Mariusz Paul – właściciel sklepu z akcesoriami darterskimi.

Braki na półkach widać praktycznie w każdym segmencie. – Schodzi dosłownie wszystko. Tarcze, lotki akcesoria… Ciągle pojawiają się nowi klienci, szukają porad – powiedział Łukasz Kamiński, który także zajmuje się sprzedażą produktów związanych z dartem.

Krzysztof Ratajski znów gra

Co zrobią właściciele sklepów, gdy Krzysztof Ratajski znów świetnie się spisze? Już dziś, w piątek, 29 stycznia 2021 roku, rozpoczyna udział w turnieju Ladbrokes Masters w Wielkiej Brytanii.

Skarżyszczanin znalazł się tam w gronie 24 najlepszych zawodników rankingu. W piątek zagra w pierwszej rundzie  z Simonem Whitlockiem, z którym spotkał się podczas niedawnych mistrzostw świata. Wygrał wówczas 4:0.

Zobacz relację z pojedynku Krzysztof Ratajski – Simon Whitlock:

Krzysztof Ratajski nie wygra turnieju Ladbrokes Masters 2021. Rywal wziął rewanż

 

Transmisję z turnieju Ladbrokes Masters prowadzi TVP Sport, również na stronie internetowej i w aplikacji. Pierwsza runda rozpoczyna się w piątek 29 stycznia o 20.00. Pojedynek Polaka zaplanowany jest na 21:30, co jednak może ulec zmianie.

Ratajski, który jest rozstawiony z numerem 14., w przypadku wygranej w kolejnej rundzie trafi na rozstawionego z numerem 3. Petera Wrighta, ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju. Ten mecz zaplanowany jest na sobotni wieczór.

Trzymamy kciuki!