Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant wyłudza dane osobowe!

1349
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy policjanci odnotowali dziś kilka zgłoszeń od mieszkańców Skarżyska-Kamiennej dotyczących usiłowania wyłudzenia danych osobowych. Dzwoniący mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz policji i tłumaczył, że posiada podrobiony dowód osobisty rozmówców.

W piątkowe przedpołudnie policja w Skarżysku-Kamiennej przyjęła kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta. Z ukrytego numeru telefonu dzwonił mężczyzna przedstawiający się za policjanta. Sugerował rozmówcom, że prawdopodobnie został podrobiony ich dowód osobisty, a w skrzynce pocztowej powinno znajdować się wezwanie na komendę.

Z treści rozmowy wywnioskować można było, że oszust dąży do podania całych danych osobowych, aby mógł je zweryfikować z rzekomym podrobionym dokumentem.

Pamiętajmy!
Jeśli nie mamy pewności, z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Oszuści mogą wykorzystać je np. do zaciągnięcia pożyczki na nasz koszt.

POLICJANCI NIGDY NIE PROSZĄ O PRZEKAZYWANIE IM PIENIĘDZY.

Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here