Piosenki Kabaretu Starszych Panów są dobre na wszystko, a na koncercie charytatywnym Fundacji Daj Szansę były wyjątkowe

641
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Piosenki z legendarnego Kabaretu Starszych Panów znalazły się w programie ostatniego koncertu charytatywnego Fundacji Daj Szansę. Dlatego właśnie koncert w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku nosił tytuł zaczerpnięty od jednej z nich – „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Koniec roku to tradycyjnie czas na koncert charytatywny Fundacji Daj Szansę. Ten, który odbył się w minioną sobotę, 25 listopada 2023 roku, miał numer 52. Tak, to nie pomyłka. Skarżyska fundacja ma na koncie już tyle tych wydarzeń.

Koncerty charytatywne Fundacji Daj Szansę zawsze mają charakter kilkuwymiarowy. Jak wskazuje nazwa, są okazją do wsparcia funduszu stypendialnego organizacji. Gdy ze sceny wybrzmiewały piosenki, do puszki wpadały coraz  to kolejne złotówki i finalnie konto Fundacji Daj Szansę wzbogaciło się o 3950 złotych.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pieniądze te, również tradycyjnie, powędrują do utalentowanej młodzieży z Powiatu Skarżyskiego – utalentowanej naukowo, artystycznie lub sportowo.

Kilkanaścioro tegorocznych stypendystów otrzymało decyzje o przyznaniu wsparciu właśnie podczas sobotniego koncertu. Odebrali je z rąk władz fundacji, Joanny Wężyk i Jolanty Jagiełło, oraz Moniki Lipnickiej, przedstawicielki firmy Wtórpol, jednego z darczyńców fundacji. Na tegoroczne stypendia Fundacja Daj Szansę przeznaczyła 45 500 złotych.

Po tym miłym akcencie przyszła pora na tytułowy punkt programu. Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski ponad 60 lat założyli Kabaret Starszych Panów. Choć kabaretu już nie ma i minęło tyle lat, piosenki z niego niezmiennie urzekają, czy to bawiąc, czy wzruszając.

W wykonaniu byłych i obecnych stypendystów oraz przyjaciół każdy koncert jest piękny i ma swój niepowtarzalny charakter. Tak było i tym razem. Do ponadczasowych tekstów i melodii wykonawcy dołożyli świetną oprawę i swój osobisty urok.

W rezultacie ze sceny wybrzmiało blisko dwadzieścia piosenek, a każda wyjątkowa, i każda nagrodzona rzęsistymi brawami. Widownia usłyszała między innymi „Wesołe jest życie staruszka”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, „Addio, pomidory” czy „Tanie dranie”.

Kiedyś te piosenki w Kabarecie Starszych Panów śpiewali między innymi tak znany artyści polskiej sceny jak Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz czy Bohdan Łazuka, podczas koncertu w ich role wcielili się: Dominika Bracka, Miłosz Dobrucki, Łucja Kruk, Małgorzata Mańkowska, Żaneta Okła, Wiktoria Paduch-Jakubczyk, Alicja Rdzanek, Natalia Sitkowska, Krystian Szczygieł, Maria Walczak, Jakub Wężyk i Aleksandra Zagórska, a także Michał Mańkowski, ojciec Małgorzaty.

Koncert poprowadziła Monika Walczak, członkini zarządu fundacji i jednocześnie nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku, która, zapowiadając poszczególne teksty, wzbogacała je komentarzem i anegdotami, a niektóre nawet adekwatnym strojem i akompaniamentem.

To nie było ostatnie spotkanie z Fundacją Daj Szansę w tym roku. Już 16 grudnia 2023 roku odbędzie się jeszcze jeden koncert, choć już nieco mniejszy. Jego bohaterem i jednocześnie wykonawcą będzie Franciszek Idzik, jeden z młodych i bardzo już utalentowanych stypendystów fundacji.

Koncert pod hasłem Charytatywny Wieczór Konesera odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku, a początek o godz. 17.00. Wstęp jest wolny. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na fundusz stypendialny fundacji.

Zapraszamy!