Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżysko-Kamienna po raz kolejny zostało pominięte przy przydzielaniu dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tych pieniędzy planowano między innymi zmodernizować stadion na Rejowie. Prezydent Skarżyska Konrad Krönig uważa decyzję za „polityczną”.

Urząd Wojewódzki w Kielcach opublikował listę inwestycji w regionie, które otrzymają dofinansowania na zgłoszone propozycje w drugiej edycji RFIL. Na liście brak jednak Skarżyska-Kamiennej i Powiatu Skarżyskiego.

Skarżyski urząd miejski w tej edycji aplikował o pieniądze na trzy cele:

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W przypadku stadionu oznacza to więc o jedno potencjalne źródło pieniędzy na remont mniej. W poprzedniej edycji RFIL Skarżysko również aplikowało o środki na ten cel. Jeśli chodzi o dwie pozostałe inwestycje, to, jak zapewnia rzecznik urzędu miasta Izabela Szwagierek, mają one zagwarantowane finansowanie z budżetu miasta.

Jest to już drugi w ostatnim czasie przypadek braku dotacji dla miasta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

O poprzedniej podobnej sytuacji pisaliśmy tutaj:

Skarżysku przepadły grube miliony na inwestycje z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prezydent sugeruje decyzję polityczną

 

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig na Facebooku uznał pominięcie Skarżyska-Kamiennej za decyzję polityczną. Podkreślił też brak uzasadnienia dla pominięcia naszego miasta.

UWAGA! PROSZĘ O UDOSTĘPNIANIE !!!

Skarżysko-Kamienna po raz kolejny zostało pominięte przy podziale środków z Rządowego…

Opublikowany przez Konrad Krönig – Prezydent Skarżyska-Kamiennej Środa, 31 marca 2021

 

Po raz kolejny za to z dużych pieniędzy cieszą się Starachowice. Nasz sąsiad otrzymał środki między innymi na rekultywację zbiornika Pasternik znajdującego się przy wjeździe do miasta.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają na inwestycje do gmin, powiatów i miast w całej Polsce.