Godzina „W” w klasztorku: Patriotyczne pieśni i msza święta ku pamięci powstańców warszawskich

1628
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku-Kamiennej Godzinę „W” można było uczcić na kilka sposobów. Ojcowie franciszkanie wraz z bibliotekarzami zaprosili do siebie, aby wspólnie śpiewać patriotyczne piosenki oraz pomodlić się za tych, którzy walczyli o wolną Warszawę i Polskę.

Przy klasztorku w Rynku na zaproszenie ojców franciszkanów oraz bibliotekarzy z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odpowiedziało wiele osób, które wspólnie chciały uczcić pamięć powstańców warszawskich.

Spotkanie przy kościele parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Potem pod przewodnictwem Leszka Stecia i przy akompaniamencie kapeli działającej przy ośrodku patriotycznym Civitas Polonia zebrani śpiewali piosenki powstańcze oraz inne utwory patriotyczne, min. „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Warszawo ma” czy „Warszawskie dzieci”.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na spotkanie przybyło kilkoro kombatantów: Marianna Fudala ps. Zuzia, działająca w oddziałach Ponurego, Zofia Kania z Szaraków oraz podkomendni Antoniego Hedy-Szarego – Stefan Kowalski i Jan Pela. Obecny był również prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

Po części muzycznej odbyła się msza święta w intencji powstańców.

Godzina „W” na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Krasińskiego w Skarżysku:

Godzina „W” w Skarżysku: Biało-czerwone skrzyżowanie przy dźwiękach klaksonów i syren

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to