REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na skwerze na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej stanęła tablica z ławeczką ku pamięci Grzegorza Łapaja, mieszkańca tego osiedla, który zmarł nagle w 2022 roku. Wcześniej skwer, na którym są obiekty rekreacyjne z budżetu obywatelskiego Skarżyska, nazwany został jego imieniem.

Grzegorz Łapaj, który zmarł nagle po krótkiej chorobie w sierpniu 2022 roku, był oddanym i cenionym społecznikiem, samorządowcem, radnym rady miasta, zaangażowanym w liczne inicjatywy.

Wśród inicjatyw, którymi się zajmował Grzegorz Łapaj, był Budżet Obywatelski Skarżyska-Kamiennej. W każdej z jego dotychczasowych siedmiu edycji, osiedle Bór zdobywało pieniądze na wyposażenie skweru u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sosnowej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

I to właśnie ten skwer z inicjatywy lokalnej społeczności, przyjaciół i znajomych zmarłego, jego współpracowników samorządowych, został nazwany jego imieniem decyzją skarżyskiej rady miejskiej.

Teraz, wśród licznych urządzeń i obiektów do wypoczynku i rekreacji, jest też na skwerze miejsce poświęcone Grzegorzowi Łapajowi. To ławka z obeliskiem, a obok znajduje się tablica, z której każdy dowie się więcej o Grzegorzu Łapaju, jego zaangażowaniu w inicjatywy na rzecz społeczności nie tylko osiedla Bór, ale też i całego miasta.

Tablicę odsłonili żona Grzegorz Łapaja, Monika Łapaj, oraz ich synowie. Wokół zgromadzili mieszkańcy osiedla, a tym bliscy zmarłego. Nie kryli łez wzruszenia, gdy Monika Łapaj zdejmowała biało-czerwoną szarfę z tablicy.

Na uroczystości odmłodnienia, którą poprzedziła msza, sekretarz rady osiedla Bór Małgorzata Kamińska przybliżyła obecnym, choć świetnie przecież go znali, postać Grzegorza Łapaja i podziękowała społeczności za zaangażowanie w inicjatywy nazwania skweru jego imieniem oraz postawianie tablicy z ławeczką.

W uroczystości wzięli udział prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz jego zastępca Andrzej Brzeziński.

Grzegorz Łapaj zmarł w wieku 39 lat po krótkiej chorobie. Od kilku lat działał w samorządzie. Był radnym miejskim obecnej i poprzedniej kadencji. Kandydował również, ale bezskutecznie, w wyborach na prezydenta Skarżyska. Pełnił też funkcję prezesa stowarzyszenia Lepsze Skarżysko. W przeszłości pracował w Powiatowym Urzędzie Pracy. Był znany z działalności na rzecz lokalnej społeczności. Należał do stowarzyszenia Nasz Bór, angażował się w sprawy nie tylko swojego osiedla, ale i całego Skarżyska. Na swoim osiedlu aktywnie działał na rzecz realizacji lokalnych inwestycji z budżetu obywatelskiego. Był odznaczony Orderem Świętego Mikołaja za aktywność społeczną. Grzegorz Łapaj pasjonował się fotografią. Należał do Klubu Fotograficznego ZOOM działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to