Nie żyje Grzegorz Łapaj, samorządowiec ze Skarżyska-Kamiennej, radny miejski

2129
Grzegorz Łapaj nie żyje
Nie żyje Grzegorz Łapaj, samorządowiec ze Skarżyska-Kamiennej, radny miejski
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zmarł Grzegorz Łapaj, samorządowiec ze Skarżyska-Kamiennej. Był radnym obecnej i poprzedniej kadencji rady miasta. Udzielał się również społecznie. Jego pasją był fotografia.

Grzegorz Łapaj zmarł w wieku 39 lat po krótkiej chorobie.

Pochodzący z osiedla Bór skarżyszczanin od kilku lat działał w samorządzie. Był radnym miejskim obecnej i poprzedniej kadencji. Kandydował również, ale bezskutecznie, w wyborach na prezydenta Skarżyska. Grzegorz Łapaj był też prezesem stowarzyszenia Lepsze Skarżysko, z którego komitetu wyborczego startował w wyborach.

Był znany z działalności na rzecz lokalnej społeczności. Należał do stowarzyszenia Nasz Bór, angażując się w sprawy nie tylko swojego osiedla, ale i całego Skarżyska. Na swoim osiedlu aktywnie działał na rzecz realizacji lokalnych inwestycji z budżetu obywatelskiego. Był odznaczony Orderem Świętego Mikołaja za aktywność społeczną. W przeszłości pracował w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Grzegorz Łapaj pasjonował się fotografią. Należał do Klubu Fotograficznego ZOOM działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Grzegorz Łapaj pasjonował się fotografią. To jedno z jego zdjęć na jednej z wystaw klubu ZOOM

Grzegorz Łapaj zostawił żonę, osierocił dwóch synów.

Pogrzeb Grzegorza Łapaja odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 roku. O godz. 12.30 nastąpi wyprowadzenie do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bór w Skarżysku. Msza święta rozpocznie się o godz. 13.00, a po niej prochy zmarłego zostaną złożone do grobu na cmentarzu przy ulicy Langiewicza na osiedlu Łyżwy. O godz.12:15 przy Szkole Podstawowej nr 1 będzie podstawiony autobus.

Rodzina zmarłego Grzegorza Łapaja prosi o nieprzynoszenie na pogrzeb kwiatów, a w zamian o dobrowolny datek na utworzony i nazwany imieniem zmarłego Skarżyski Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych im. Grzegorza Łapaja. Fundusz będzie wspierał lokalne inicjatywy społeczne.

Po poniższym linkiem można dokonać wpłaty oraz dowiedzieć się więcej o funduszu:

RIP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here