Ireneusz Kuliński
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nowa książka Ireneusza Kulińskiego „Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Skarżyska-Kamiennej i Bliżyna” to kontynuacja wcześniejszej, w której opisał również dzieje harcerstwa w Suchedniowie.

Ireneusz Kuliński sam jest harcerzem i na promocji jego książki również dominowali harcerze. Gości przywitała Marzena Sala, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Gratulacje autorowi złożył prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

Autor opowiadał o kulisach powstawania książki, przyznając, że byłaby obszerniejsza, gdyby nie choroba, z którą się zmagał. Dziękował przy tym lokalnemu środowisku harcerskiemu za współpracę przy pisaniu. Ireneusz Kuliński zaprezentował też wiele fotografii, również takich, które w książce się nie zmieściły.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W książce znajdują się m.in. takie teksty:

  • Kronika Zofii Wątłówny
  • Kierkowska – Wspomnienie z konspiracyjnej działalności w Szarych Szeregach
  • Kulińska-Balaszczuk – Moja przygoda i praca w ZHP
  • Kuliński – Co jeszcze wiemy o konspiracyjnej działalności organizacji „Orzeł Biały”
  • Kuliński – Harcerska rodzina Lucjusza, Władysławy i Elizy Dorobczyńskich

Na spotkaniu obecnych było wielu harcerzy, z których część przyjechała z daleka, więc promocja książki tak naprawdę przeistoczyła się w wieczór wspomnień. Wspominano nieżyjących członków harcerstwa, w tym Stanisławę Cichosz-Staszałek „Sławę”, której wspomnienia również niedawno wydano drukiem.

Książkę „Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Skarżyska-Kamiennej i Bliżyna” można wypożyczyć w bibliotece publicznej i pedagogicznej lub nabyć bezpośrednio u autora.