Dyrektor Paweł Buryło symbolicznie zadzwonił na rozpoczęcie roku szkolnego
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Rozpoczął się rok szkolny 2019/20. Spośród szkół średnich podczas naboru dużą popularnością cieszyło się II Liceum Ogólnokształcące. Efekt jest taki, że będzie tam aż dziewięć pierwszych klas.

Uczniowie Mickiewicza spotkali się na uroczystym, acz krótkim, rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Uczniów przywitał dyrektor Paweł Buryło, a spotkanie rozpoczęło się chwilą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej, której 80. rocznicę wybuchu obchodziliśmy wczoraj.

Dyrektor gratulował uczniom klas pierwszych wyboru jego szkoły. – Wybierając II Liceum Ogólnokształcące, dokonaliście najlepszego życiowego wyboru. My pedagodzy zrobimy wszystko, żebyście się u nas odnaleźli – powiedział do uczniów klas pierwszych.

Dwóch zmian w Mickiewiczu nie będzie

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

A klas pierwszych będzie w tym roku szkolnym aż dziewięć. To efekt reformy szkolnictwa i tzw. podwójnego rocznika. Dyrektor zapewnia jednak, że w jego szkole nie sprawi to problemów. – Dwuzmianowości u nas nie będzie. Ostatnie lekcje będą się kończyć o 14.30. Mamy na tyle dużą szkołę i liczną kadrę, że nie tylko nam to nie koliduje, ale nawet świadomie zrobiliśmy tak duży nabór. Będziemy mieć wszystkie sale obłożone, ale tłoku nie będzie – mówi Paweł Buryło.

Nowa hala w II LO jeszcze nie teraz

Rozpoczęcie roku szkolnego w Mickiewiczu odbyło się na sali gimnastycznej. Jeszcze we wrześniu do użytku miał być oddana nowa hala, ale wskutek katastrofy budowlanej i zawalenia jednej ze ścian hali, dotychczasowa sala posłuży jako główna jeszcze kilka dobrych miesięcy. Dyrektor przekazał wiadomość, że nowa hala być może zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Wtedy na obecnej powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa.

Dla uczniów Mickiewicza będą stypendia

Uczniowie II LO będą otrzymywać stypendia sportowe, naukowe i charytatywne, na które środki zebrano podczas I Mickiewiczowskiego Balu Charytatywnego, który odbył się w kwietniu tego roku.

Znów będą żeglować z Kotwicą

W szkole nastąpi reaktywacja koła żeglarskiego. „Kotwica”, bo tak się nazywało koło, funkcjonowała jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy kołem opiekował się Mariusz Lelonek, a teraz będzie to robił Robert Bińczak. – W zeszłym roku na spotkaniu emerytowanych nauczycieli padł pomysł, aby reaktywować koło. Już wtedy byli chętni do wstąpienia. Będziemy szkolić się na Rejowie i organizować obozy żeglarskie. W planach mamy też zakup żaglówki – dodaje dyrektor Buryło.

Dyrektor zachęcał też uczniów do aktywności pozalekcyjnej. – Jeśli jakiegoś koła nie ma, to przyjdźcie do mnie. Porozmawiamy i zrobimy – zapewniał.

Na koniec dyrektor symbolicznie, tradycyjnym ręcznym dzwonkiem, dał sygnał, że rok szkolny 2019/20 jest już rozpoczęty.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, a kadrze pedagogicznej satysfakcji z pracy!

Oto pierwsze klasy w II LO i ich wychowawcy:

Klasy absolwentów gimnazjów:

1 AG – Jarosław Mosiołek
1 BG – Joanna Derlatka-Kozdroń
1 CG – Michał Mańkowski
1 DG – Anna Jarząbek-Łubek

Klasy absolwentów szkół podstawowych:

1 A – Robert Bińczak
1 B – Beata Czajkowska
1 C – Bożena Mróz
1 D – Karolina Bujnowska
1 E – Beata Maciejewska