REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Mnóstwo pięknych przedmiotów związanych ze świętami Wielkiej Nocy można było kupić w niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Odbył się tam jarmark wielkanocny połączony z pchlim targiem

Wkrótce Wielkanoc, więc tym razem pchli targ odbywający się co miesiąc w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, połączony był z jarmarkiem świątecznym.

Na kilkunastu stoiskach można było kupić rękodzieło bardziej lub mniej nawiązujące do zbliżających się świąt. Były więc między innymi koszyczki, stroiki, pisanki, kurczaczki zajączki, palemki i mnóstwo innych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Mnóstwo było również technik, jakich rękodzielnicy użyli do ich wytworzenia. Były między innym przedmioty wykonane metodą recyklingu, czyli ponownego użycia niepotrzebnych już rzeczy.

Miło było zobaczyć, że po starszych bakcyla zainteresowań takimi robótkami ręcznymi łykają też młodsze pokolenia. To rodzi nadzieję, że rękodzieło nie zaniknie.

Poza przedmiotami związanymi z Wielkanocą było też sporo innego rękodzieła. Były też książki, a konkretnie wydawnictwa Elżbiety Jach, które sprzedawał sama autorka.

Kto przybył w niedzielę do MCK, mógł wesprzeć Tosię Majewską, wrzucając pieniądze do puszki.

Przy okazji zakupów na kiermaszu można też było oglądać najnowszą wystawę. To wystawa fotografii „Władysław Bogacki, Pocztówki z Galicji 1920–1939”.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to