Uczniowie podstawówek i gimnazjów rywalizowali w konkursie biologiczno-chemicznym w Mickiewiczu

2005
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu skarżyskiego do udziału w „I Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym”.

Konkurs miał temat „Woda – substancja o niezwykłych właściwościach” o to właśnie woda występowała w nim w roli głównej. Składał się z dwóch etapów – testu i części doświadczalnej.

Do rywalizacji stawiło się 41 uczniów z 11 szkół powiatu. Najlepiej zadania wykonali:

  1. miejsce: Nadia Materek – Prywatna Szkoła Podstawowa, Skarżysko-Kamienna
  2. miejsce: Daria Redlica – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1, Suchedniów
  3. miejsce: Aleksandra Ziomek – Gimnazjum nr 1, Skarżysko-Kamienna
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Laureatom nagrody wręczał dyrektor II LO Paweł Buryło, który zapewnił uczestników, że wszyscy są wygranymi już racji samego udziału. – Potraktujcie udział w konkursie jako kolejne doświadczanie – zwrócił się do uczniów.

Była to pierwsza edycja konkursu, który, na co ma nadzieję dyrektor Paweł Buryło, wpisze się na stałe do kalendarza konkursów przedmiotowych w powiecie. – Zauważyliśmy niszę wśród tego typu konkursów. Uczniowie rywalizują w innych przedmiotach, a w biologii i chemii dotąd nie – powiedział.

Konkurs przygotowały nauczycielki II LO Anna Lenard i Joanna Derlatka-Kozdron. W komisji konkursowej były pracownice naukowe Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – Agnieszka Malinowska-Gniewosz oraz Joanna Przybylska. Ta druga wygłosił też wykład pt.  „Woda – niezwykłe środowisko życia”.

Przy okazji konkursu zaprezentowano nową pracownię biologiczno-chemiczną w szkole, której wykończenie jest już na finiszu.

Konkurs objęli patronatem świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Starostwo Powiatowe w Skarżysku. Nagrody ufundowała rada rodziców II LO.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to