REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

III Konkurs Dziennikarski, który zorganizowało dla uczniów szkół ze Skarżyska i okolic, II Liceum Ogólnokształcące, został rozstrzygnięty.

Tegoroczna edycja konkursu była bardzo udana, ponieważ uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniem. Prace były na dobrym i bardzo dobrym poziomie. Wkrótce część z nich opublikujemy na łamach ProSkarżysko.

W tym roku konkurs jest inny od poprzednich pod tym względem, że z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się uroczyste zakończenie z wręczeniem nagród. Uczestnicy mogą odbierać nagrody, statuetki oraz dyplomy osobiście. Szkoła prosi o kontakt z sekretariatem, nr 41 2513 970, w celu umówienia dogodnego terminu.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Cieszę się, że jest grupa młodych ludzi, którzy wychodzą ponad to, co codzienne i obowiązkowe. Gratuluję Wam wszystkim tego, że staracie się nie tylko przyjmować wiadomości, ale że podchodzicie do nich z pewną dozą krytyki. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów przeczytam Wasze prace. W tym roku rozstrzygnięcie ma inny przebieg, wszyscy zdajemy sobie sprawę, dlaczego nie możemy się spotkać i świętować Waszych sukcesów. Jednak myślę, że jeszcze się spotkamy, bo będziemy przygotowywać niespodziankę i wtedy zaprosimy wszystkich uczestników – takimi słowami zwraca się do uczestników koordynatorka konkursu Magdalena Wiśniewska-Ciaś.

Konkurs Dziennikarski II LO 2020 – wyniki:

Szkoły podstawowe

I nagroda oraz statuetka Złote Pióro – Zuzanna Chrząszcz z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie za reportaż „Długa przerwa, czyli o (nie)zwykłych uczniach (nie)typowo spędzających pauzę”; nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Witczak.

Przeczytaj tekst:

Długa przerwa, czyli o (nie)zwykłych uczniach (nie)typowo spędzających pauzę

II nagroda – Zuzanna Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Skarżysku-Kamiennej za felieton „Bezużyteczna użyteczność, czyli jak ustawić sobie alarm w głowie, a nie w telefonie”; nauczyciel przygotowujący – Danuta Pająk.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Bezużyteczna użyteczność, czyli jak ustawić sobie alarm w głowie, a nie w telefonie

III nagroda – Alicja Majstrak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej za recenzję „Beastars, czyli kły, pazury i strach przed samym sobą”; nauczyciel przygotowujący – Anna Nurzyńska.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Beastars, czyli kły, pazury i strach przed samym sobą

Wyróżnienie – Róża Malec ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej za wywiad z panem Marcinem – „Pasja szansą na szczęście”; nauczyciel przygotowujący – Małgorzata Skuza.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Pasja szansą na szczęście

Wyróżnienie – Julia Tusznio ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej za recenzję – „Anne with an E – zwykła adaptacja, czy zupełnie inne spojrzenie na znaną nam historię?”; nauczyciel przygotowujący – Anna Nurzyńska.

Konkurs Dziennikarski 2020: Anne with an E – zwykła adaptacja czy zupełnie inne spojrzenie na znaną nam historię?

Wyróżnienie – Amelia Janikowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej za artykuł – „Jeździectwo”; nauczyciel przygotowujący – Małgorzata Skuza.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Jeździectwo

Szkoły średnie

I nagroda i statuetka Złote Pióro – Małgorzata Zep z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej za reportaż „Twoje życie w moich rękach”; nauczyciel przygotowujący – Magdalena Wiśniewska-Ciaś.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Twoje życie w moich rękach

 

II nagroda – Martyna Zielińska z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej za recenzję „Wschód słońca jest wolny od tego bożka”; nauczyciel przygotowujący – Magdalena Wiśniewska-Ciaś.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Wschód słońca jest wolny od tego bożka

III nagroda – Maria Rogozińska z I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej za felieton „Myślę, więc jestem”; nauczyciel przygotowujący – Beata Frączkiewicz.

Przeczytaj tekst:

Konkurs Dziennikarski 2020: Myślę, więc jestem

Skład jury:

Paulina Pałka – TV Świętokrzyska
Małgorzata Janiec – Kaktus II LO
Piotr Adamczyk – TSK24
Mateusz Bolechowski – Echo Dnia
Mariusz Busiek – Skarżysko24
Paweł Wełpa – ProSkarżysko

Nagrody zostały ufundowane przez anonimowych darczyńców, radę rodziców II LO, redakcję Spotted Skarżysko i redakcję Skarżysko24. Nagrody dla nauczycieli, opiekunów laureatów zostały przekazane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorzy dziękują fundatorom nagród oraz Agnieszce Plaskocie za wykonanie grafik promujących III Konkurs Dziennikarski.

Zdjęcia: II LO