Pierwszy dzień poważnych korków po zamknięciu wiaduktu w Skarżysku

1182
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku był pierwszym roboczym dniem po zamknięciu wiaduktu w Skarżysku-Kamiennej na czas jego przebudowy. Na objazdach tworzyły się korki, szczególnie duże w godzinach szczytu.

Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Skarżysku, od której większą była tylko budowa obwodnicy Skarżyska, czyli przebudowa wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej na obiekt dwujezdniowy, rozpoczęła się na dobre. Wiadukt został zamknięty 10 kwietnia 2021 roku i tak już pozostanie aż do zakończenia prac, a te mają się zakończyć przed końcem 2022 roku.

Na czas przebudowy wiaduktu wyznaczono objazdy, a główny prowadzi przez osiedle Zachodnie. Ulica Legionów w ciągu drogi krajowej nr 42 w godzinach szczytu jest zawsze zakorkowana, ale od teraz utrudnienia będą jeszcze większe.

Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin

Korek tworzy się na ulicy Legionów i ulicy Ekonomii. Na skrzyżowaniu tych ulic zrobiono tymczasowe rondo, ale, zdaniem wielu kierowców, nie ułatwia ono przejazdu. Luźniej robi się dopiero za rondem Solidarności na osiedlu Zachodnie.

Alternatywą dla objazdu przez Zachodnie jest droga przez Skarżysko Kościelne i Lipowe Pole, ale jest ok. dwukrotnie dłuższa.

Poza wyłączeniem z ruchu wiaduktu nad torami, zamknięto odcinek alei Józefa Piłsudskiego oraz fragmenty ulicy Tysiąclecia. Po przebudowie, która potrwa kilka miesięcy, te odcinki zostaną otwarte i nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu ulicznego.

Więcej o zmianach w organizacji ruchu na czas przebudowy wiaduktu w Skarżysku pisaliśmy tutaj:

Wiadukt nad torami w Skarżysku już zamknięty. I już robią się korki

 

Przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi to część większej inwestycji komunikacyjnej w Skarżysku. Więcej o niej tutaj:

Megadotacja dla Skarżyska na nowy wiadukt nad torami i rondo

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Połączenie Dolnej Kamiennej z Przydworcowym powinno być od dawna – jedyne możliwe to tunel / wiadukt przez ul. Fałata w kierunku ul. Towarowej skrzyżowanie z ul. Żurawią (swoją drogą dziwne, że chociaż autobusów miejskich nie próbowano komunikować z Dol. Kam. i resztą przez drogę wewnętrzną PKP od ul. Fałata do ul. Pięknej – pętla MKS: rozwiązanie niełatwe, ale jeździ ich w sumie niedużo i można było chociaż skonsultować pomysł z PKP).
    To nieszczęsne miasto stale ma problem z gospodarowaniem …. Obecnie dużo się dzieje i trudno nie dostrzegać pozytywów, ale mimo wszystko miast o analogicznej roli administracyjnej itp. / wielkości w regionie mają się lepiej. Światek samorządowy Skarżyska wymaga solidnego przewietrzenia, żeby wreszcie rpzestał być sposobem na życie dla wiekowych osobistości o potencjale max. 3 ligi – na ich miejsce znajdą sie bo już są nieliczni co prawda, ale obecni już zdolni ludzie. Dzięki temu będzie się działa\o więcej nic teraz i lepiej.
    Generalne jedyne możliwe i rozwiązanie optymalne dla mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej to likwidacja lich województwa (oraz w skali kraju wszystkich powiatów + reforma samorządu gminnego przekazująca im więcej zadań i ograniczająca etaty i dowolność zatrudniania – w administracji rządowej też by się przydało … testy na platformie elektronicznej zamiast papierowych nadzorowane z Wawy i już połowa sukcesu). Kraków stolicą regionu przeniesionego w skład Małopolski i wtedy znajdą się zdolni ludzie, a ci z 3 ligi niech znajdą uczciwą pracę podatnicy fundują im etaty już zbyt długo (30 lat w ogóle – 22 lata od poronionej reformy samorządowej wprowadzającej zaprzeczenie demokracji tzn. urząd starosty i kpinę z podatników czyli jego urząd).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here