Lato Kobiet – posłanki Koalicji Obywatelskiej spotkały się z mieszkańcami Skarżyska. Była mowa o „zielonym mieście”

1118
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Do Skarżyska-Kamiennej na zaproszenie Marzeny Okły-Drewnowicz przyjechały Klaudia Jachira i Monika Sora. W ramach akcji „Lato Kobiet” posłanki Koalicji Obywatelskiej spotkały się z mieszkańcami Skarżyska.

„Lato Kobiet” to seria kilku wakacyjnych spotkań parlamentarzystek KO w regionie świętokrzyskim. Jedno z nich odbyło się właśnie w Skarżysku, w okolicy ronda WOŚP, przy barze Grill Haus.

Poruszono wiele tematów. Parlamentarzystki mówiły o sobie, w tym powodach zaangażowania w politykę. Poruszono sprawę możliwego pozbawienia koncesji telewizji TVN, ale głównym tematem była przestrzeń miejska, czyli nasze otoczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, w którym poruszamy się na co dzień.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najwięcej czasu poświęcono zieleni miejskiej w Skarżysku. W tym przypadku niestety nie mamy się czym pochwalić. Choć zieleni tej nie brakuje, to jest zaniedbana.

Tak się złożyło, że spotkanie odbyło się przy skwerze, na którym niegdyś stał samolot. Dziś to miejsce, choć zaopatrzone w ławki, to jest zaniedbane. Gałęzie zwisające na wysokości oczu, nierówny chodnik, niesprzątane konary połamane przez wiatr i wszechobecne śmieci – tak wygląda to miejsce i wiele innych.

Na to miejsce zwróciła uwagę zarówno posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, jak i mieszkańcy uczestniczący w spotkaniu.

– Otrzymuję wiele interwencji w sprawach takich jak zieleń, nieopróżniane śmietniki lub ich brak. To są małe rzeczy, ale dla przeciętnego człowieka to rzeczy ważne – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

Czy ogrodnik miejski poradzi sobie z zaniedbaną zielenią w Skarżysku?

Ogrodnik miejski w Skarżysku wkrótce zacznie pracę. Kandydowała jedna osoba

Zarówno skarżyska parlamentarzystka, jak i Monika Rosa oraz Klaudia Jachira podkreśliły wagę społecznego udziału w decydowaniu o wyglądzie naszych małych ojczyzn. Zwróciły uwagę na potrzebę oddania przestrzeni miejskiej mieszkańcom, aby mogli oni decydować o jej kształcie. Padło hasło partycypacji obywatelskiej.

– Trzeba być odważnym i głośno mówić o tym, o czym cicho mówi się po kątach. Trzeba odnaleźć w sobie misję, bo jest wiele do zrobienia – dodała Marzena Okła-Drewnowicz

Przy okazji była też mowa o budżecie obywatelskim, który z powodzeniem realizowany jest w Skarżysku, choć mógłby być większy. Wkrótce zacznie się głosowanie w skarżyskim budżecie obywatelskim Skarżyska na 2022 rok.

Spotkania w cyklu „Lato Kobiet” odbywają się też winnych miastach województwa świętokrzyskiego – w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Kazimierzy Wielkiej.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Al’Jachira w Skarżysku ? Wiemy, wiemy na szczęście CPT monitoruje wszystkich ekstremistów 🙂

Comments are closed.