Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie ze statystami z „Listy Schindlera”.
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie ze statystami z „Listy Schindlera”, którzy brali udział w kręconym między innymi w naszym mieście hitowym filmie. Dla uczestników przygotowane dodatkowe atrakcje.

Lista Schindlera, hitowa produkcja filmowa obsypana Oscarami, była kręcona w Polsce, a część zdjęć powstała w naszym mieście. W roli statystów wystąpiło wielu skarżyszczan.

Cześć z nich pojawi się w muzeum, aby wspomnieć tamten czas. Zdjęcia były kręcone wiosną 1993 roku na terenie Zakładów Metalowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Jedną z lokacji była elektrociepłownia Mesko.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poniżej kadr z filmu i zdjęcie tego samego miejsca zrobione w elektrociepłowni Mesko:

W programie spotkania muzeum planowało pokaz filmu „Lista Schindlera”, ale nie udało się na to uzyskać licencji od producenta. W zamian uczestnicy zobaczą filmy dokumentalne „Żeby nie zapomnieć” i „Lipowa 4”, wyprodukowane przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Gościem spotkania będzie też kielecki filmoznawca Jarosław Skulski.

Muzeum ufunduje ciepły poczęstunek dla pierwszych pięćdziesięciu gości spotkania. Odbędzie się też nocne oprowadzanie po ekspozycji i wystawach Muzeum Orła Białego.

Spotkanie ze statystami z „Listy Schindlera”, na które muzeum zaprasza wszystkich chętnych, odbędzie się w piątek 22 lipca 2022 roku o godz. 20.00 w Muzeum im. Orła Białego przy ulicy Słonecznej 90.

Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to