Zbliża się koniec sezonu 2022/23 na lodowisku w Skarżysku

2473
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Koniec sezonu 2022/23 na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej już wkrótce. To oznacza, że zostały ostatnie dni, aby pojeździć na łyżwach.

Miłośnicy jazdy na łyżwach już muszą się liczyć z tym, że wkrótce lodowisko w Skarżysku-Kamiennej zostanie zamknięte.

Stanie się to w niedzielę 26 lutego 2023 roku. Będzie to ostatni dzień standardowego funkcjonowania lodowiska. Wstęp tego dnia będzie płatny i będzie czynna wypożyczalnia łyżew.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W kolejnych dniach, czyli w poniedziałek i wtorek, lodowisko będzie otwarte, dopóki utrzyma się lód. Wtedy wstęp będzie już bezpłatny. Wypożyczalnia łyżew nie będzie czynna.

W tym sezonie zamknięcie lodowiska nastąpi więc wcześniej niż w poprzednich latach, kiedy miało to miejsce dopiero w marcu. Jak tłumaczy Janusz Sztompke, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które zarządza lodowiskiem, powodów jest kilka.

Jak zawsze jest to wzrost temperatury, ale też malejąca z nadejściem końca sezonu frekwencja. Jak mówi Janusz Sztompke, po zakończeniu ferii dla województwa mazowieckiego frekwencja jeszcze znacznie spadnie.

Nie bez znaczenia jest też to, co jest problemem nie tylko tego obiektu, czyli duży koszt energii, który nie zostanie zrekompensowany wpływami z biletów.

Informacje o lodowisku w Skarżysku:

Lodowisko w Skarżysku-Kamiennej

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to