Marek Gajda nie żyje. Był wieloletnim działaczem Granatu Skarżysko

870
marek gajda skarzysko
Marek Gajda
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Marek Gajda, wieloletni działacz klubu Granat Skarżysko, nie żyje. Był jednym z najdłużej związanych ludzi ze skarżyskim klubem.

Marek Gajda zmarł 23 lutego 2024 roku w wieku 78 lat. Od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Marek Gajda, można to bez wahania napisać, zapisał się na stałe w historii klubu. Do Granatu trafił w 1973 roku. Pełnił kilka funkcji, z czego najdłużej piastował stanowisko kierownika klubu. Był też sekretarzem, wiceprezesem, a w 2000 roku także prezesem. W 2015 roku otrzymał od klubu oraz Klubu Kibica Granatu podziękowania za 40 lat pracy i pożegnał się klubem. Funkcję kierownika klubu przejął po nim wtedy Rafał Gołofit.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Mimo odejścia z klubu, Marek Gajda zostawił swoje serce w Granacie. Jeśli tylko zdrowie mu pozwalało, przychodził na mecze. Pracując tyle lat w klubie, jego historię miał w małym palcu. Z nostalgią wspominał stare, nie ma co ukrywać, że lepsze, zarówno dla klubu, jak i stadionu, czasy. Niestety, nie doczekał już momentu, na który czekał on i czeka wielu sympatyków piłki nożnej w naszym mieście, czyli otwarcia stadionu po modernizacji.

Kolejny krok ku modernizacji stadionu w Skarżysku: Władze miasta ogłosiły przetarg

Na „nowym” Granacie być może znów zagrają czołowe polskie zespoły, jak bywało to w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, gdy odbywał się wakacyjne turnieje z udziałem najlepszych polskich klubów i gościnnie zagranicznych. Pomysłodawcą tych turniejów był właśnie Marek Gajda. W efekcie na Rejowie grali najlepsi ówcześni polscy piłkarze, a na ławce trenerskiej zasiadł trener Kazimierz Górski, a na stanowisku komentatora TVP były bramkarz Jan Tomaszewski.

Jak podaje strona klubowa, Marek Gajda był uhonorowany między innymi takimi odznaczeniami: Złota Odznaka Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Odznaka „Za Zasługi dla Kielecczyzny”, Złota Odznaka Polskiego Związku Zapaśniczego, Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej, Złota Odznaka Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Srebrna Odznaka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Medal „Za zasługi w sporcie kieleckim”.

Pogrzeb Marka Gajdy odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 roku. Msza odbędzie się o godz. 12.00 w kościele NSJ przy ul. Niepodległości. Marek Gajda spocznie na cmentarzu na Łyżwach.