Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżysko-Kamienna będzie miało swoją restaurację McDonald’s. O sprzedaży działki i podpisaniu umowy z amerykańską siecią fast food poinformowały władze miasta.

Kliknij i zobacz, kiedy otwarcie McDonald’s w Skarżysku:

McDonald’s w Skarżysku w przeddzień otwarcia już gotowy na przyjęcie na gości

Zobacz najnowsze wieści z budowy McDonald’s w Skarżysku:

Złote łuki McDonald’s już górują nad Skarżyskiem

Rozpoczęła się budowa restauracji McDonald’s w Skarżysku-Kamiennej:

McDonald’s w Skarżysku: Ruszyła budowa. Restauracja powstanie błyskawicznie

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

 

Pierwsza w Skarżysku-Kamiennej restauracja McDonald’s powstanie u zbiegu ulic Konarskiego i Krasińskiego w pobliżu ronda im. Antoniego Hedy-Szarego, na terenie należącym obecnie do Szkoły Podstawowej nr 1.

McDonald’s w Skarżysku w 2020

Działka została sprzedana firmie McDonald Polska Sp. z o.o. Restauracja najprawdopodobniej zostanie otwarta w połowie 2020 roku.

Informację o sprzedaży działki przekazali prezydent Konrad Krönig i jego zastępca Andrzej Brzeziński.

 

Reszta terenu przy szkole też na sprzedaż

Sprzedana firmie McDonald’s działka stanowi około połowy terenu szkoły od strony ulicy Krasińskiego, która została przeznaczona na sprzedaż. Pozostała część, u zbiegu Krasińskiego i Piłsudskiego zostanie wystawiona na sprzedaż w drodze przetargu najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Jak poinformował zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, są już firmy zainteresowane jej zakupem.

Tu powstanie restauracja McDonalds:

 

Co z boiskiem i placem zabaw dla SP 1?

Na sprzedanej już działce znajdowało się asfaltowe boisko. Drugie, trawiaste, znajduje się na działce planowanej na sprzedaż. Oba boiska nie były już używane przez szkołę. Władze miasta planują wybudować boisko bliżej budynku szkoły. Jak dodaje Andrzej Brzeziński, w przyszłym roku miasto wystąpi o środki zewnętrze na dofinansowanie budowy. W zamierzeniu ma to być wielofunkcyjny obiekt.

Plac zabaw znajduje się na działce dopiero planowanej do sprzedaży i dopóki nie zostanie ona sprzedana, miejsce zabaw dla dzieci będzie funkcjonować. Po ewentualnym sprzedaniu reszty placu szkolnego, plac zabaw znajdzie się w innym miejscu, najprawdopodobniej po przeciwnej stronie budynku szkolnego.

Aktualizacja:

W 2020 roku powstanie dokumentacja techniczna dotycząca budowy boiska wielofunkcyjnego przy SP 1. Boisko powstanie prawdopodobnie w 2021 roku.

Ile zapłacił za działkę McDonald’s?

Cena wywoławcza działki wynosiła nieco ponad 1,33 miliona złotych brutto, a w przetargu osiągnęła cenę blisko 2,1 miliona brutto. O jej zakup ubiegały się dwa podmioty.

A co Ty sądzisz o McDonald’s?

W komentarzach na Facebooku pojawiły się głosy krytyczne co do decyzji miasta i lokalizacji restauracji McDonald’s akurat w tym miejscu. Pojawiły się głosy, że nie jest to idealne miejsce na tego typu obiekt, a inne osoby cieszą się, że w końcu w naszym mieście będzie można korzystać z usług amerykańskiej sieci fast food.

Zapraszamy do udziału w ankiecie:

Co sądzisz o McDonald’s w Skarżysku i w tym miejscu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

1 KOMENTARZ

  1. Pomysł z dupy zamiast wpajać dzieciom zdrowe odzywianie to dajemy im najbardziej smieciowe jedzenie jakie sie da . Nie dosc ze jestesmy najszybciej tyjacym spoleczenstwem to teraz dopiero bedziemy jak te potwory ze Stanow

Comments are closed.