Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Mecz Żonatych i Kawalerów, teraz już byłych piłkarzy nieistniejącego Ruchu, ma już bardzo długą tradycję – było to już 59. spotkanie. Mecz na Dolnej Kamiennej – Nie Kawalerów i Nie Żonatych to o wiele młodsza inicjatywa.

Ostre strzelanie Kawalerów

Kawalerowie wzięli rewanż za ostatnie porażki i dziś wysoko pokonali Żonatych, bo aż 8:2.Tym samym zdobyli Puchar Henryka Kozubka, pomysłodawcy tych meczów. Po tym meczu bilans spotkań nadal jest jednak o wiele bardziej korzystny dla Żonatych. Wygrali oni 42 mecze, a Kawalerowie 17. Za rok odbędzie się jubileuszowy 60. mecz.

Najlepszym piłkarzem wśród Kawalerów uznany został Albert Bińkowski, a wśród Żonatych – Bartłomiej Bilski.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Inicjatorem rozgrywania noworocznych meczów był Henryk Kozubek, działacz kolejarskiego klubu. Dziś tradycję, wspólnie ze znajomymi, podtrzymuje jego syn Krzysztof. – Mija rok za rokiem, klub już nie istnieje, a my gramy. Cieszy mnie, że choć klubu już nie ma, to chłopcy mobilizują się, przychodzą i grają bez względu na warunki pogodowe. Niektórzy z nich są obecni co roku. Są też tacy, którzy przyjeżdżają z daleka tylko po to, żeby pokopać piłkę właśnie tego dnia. Mój ojciec na pewno by się cieszył, że co roku tradycji staje się zadość – mówił Krzysztof Kozubek podczas jednego z poprzednich meczów.

Warto nadmienić, że skarżyski mecz ma drugą co do długości trwania tradycję w Polsce, jeśli chodzi o spotkania rozgrywane 1 stycznia. Dłuższą ma tylko słynny noworoczny mecz treningowy Cracovii, który rozgrywany jest od lat 20. ubiegłego wieku.

Żonaci – Kawalerowie 2:8

Bramki:
Żonaci: Jarosław Mosiołek – 2
Kawalerowie: Mateusz Matla – 2, Błażej Miller – 2, Michał Chrzan, Piotr Pastuszka, Przemysław Sułek, Tomasz Domański

Żonaci: Janusz Kępa, Jacek Stefański, Andrzej Mamla, Bartłomiej Bilski, Artur Domański, Jacek Mosiołek, Jarosław Mosiołek, Damian Koryciński, Michał Stępień, Dariusz Zalega, Zbigniew Kępa, Dariusz Ocias, Michał Świerczyński, Łukasz Kądziela, Norbert Sieczka, Damian Kępa.

Kawalerowie: Kamil Kępa, Robert Grzyb, Igor Hentka, Michał Chrzan, Piotr Pastuszka, Albert Bińkowski, Damian Rzeszowski, Arkadiusz Kądziela, Błażej Miller, Tomasz Domański, Przemysław Sułek, Mateusz Matla, Mariusz Domański.

Sędziował Jerzy Wrona.

Na Dolnej Kamiennej walczą Nie Kawalerowie i Nie Żonaci

Po raz trzeci na boisku przy klasztorku spotkali się piłkarze, głównie miejscowi, aby także na sportowo powitać nowy rok. Mecz ten jest inicjatywą radnych Adama Cioka i Marka Gąski, którzy również biorą w nim udział. Po meczu wszyscy spotykają się przy ognisku, aby uczcić początek roku.

Tym razem lepsi okazali się Nie Kawalerowie wygrywając 3:1. Tym samym wyszli na prowadzenie 2:1 w bilansie meczów. Bramki dla zwycięzców zdobyli Piotr Rodak (dwie) i Paweł Wąs, a dla pokonanych Wojciech Brożek.