REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w całej Polsce. Ponad 3000 szkół i przedszkoli zdecydowało się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Do akcji przystąpiła także Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej. Szkolny Klub Wolontariatu e.s.k.a.w.u przygotował na to święto:

  • debatę z udziałem dyrekcji szkoły – Ewy Baińskiej i radnych powiatowych – Barbary Koci i Adama Cioka,
  • wystawę „Moje prawa, ważna sprawa”,
  • dzień niebieski dla uczniów całej szkoły.
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Uczniowie klasy V b z wychowawczynią i opiekunką klubu wolontariatu nakręcili na tę okazję filmik o prawach dziecka, przygotowali krótki pokaz taneczny. Ponad setka uczniów naszej szkoły ustawiła się specjalnie w niebieski napis 30 KPD na 30. Rocznicę Konwencji Praw Dziecka.

W obchodach uczestniczyły również przedszkolaki z Prywatnego przedszkola językowego „Little People”. To był piękny i wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Oby każdy dzień był taki dla każdego dziecka na całym świecie.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.