Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jakie są zalety czynnego zaangażowania w życie społeczne, w szczególności w wolontariat – takie było przesłanie szkolenia, jakie w Skarżysku-Kamiennej zorganizowała grupa „Młodzież (dla) miasta”.

Szkolenie miało na celu pokazać zalety, jakie niesie za sobą zaangażowanie obywatelskie w postaci wolontariatu. Młodzież mogła dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest wolontariusz, jakie są cechy dobrego wolontariusza oraz skąd brać informacje o wolontariacie.

– Szkolenie miało przybliżyć młodym, ambitnym ludziom sens pomocy, poszukać w nich motywacji do działania oraz wskazać drogę dobra, szacunku i wzajemnej życzliwości. Priorytetowym celem całego wydarzenia było zapoznanie młodego pokolenia z tematyką wolontariatu, wzajemnej pomocy oraz pokazanie możliwości angażowania się w życie społeczne. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza oraz entuzjazm zostanie z naszymi rówieśnikami na długo – powiedział Kacper Bernat, inicjator wydarzenia.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Prelegentami byli Paweł Żelazny, wolontariusz oraz Ambasador Wolontariatu, członek wielu organów doradczych przy jednostkach na szczeblu samorządowym i rządowym, działacz NGO, oraz Mariusz Brelski, trener biznesu, inicjator akcji i organizacji społecznych, Przewodniczący Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W całym szkoleniu, które odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów”, wzięło udział 30 osób z różnych zakątków województwa świętokrzyskiego. Zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here