REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony. Czy w całym kraju padnie finansowy rekord? Tego jeszcze nie wiemy, ale wiemy, że w Skarżysku rekord jest!

Zobacz relację z finału WOŚP 2024 w Skarżysku:

Finał WOŚP 2024 z rekordami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Skarżysku i w Suchedniowie

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W tegorocznym 31. finale WOŚP cała Polska zbierała pieniądze na walkę z sepsą. Wśród zaangażowanych nie mogło zabraknąć Skarżyska, naszych mieszkańców, w tym sporej grupy wolontariuszy.

Jak zawsze od lat główny sztab mieści się w Miejskim Centrum Kultury. To tam też odbył się finał z występami artystycznymi, pokazami i licytacjami.

Najpierw jednak w miasto wyruszyli wolontariusze. W tym finale było ich 1118., o czym informuje szef sztabu WOŚP w Skarżysku Rafał Kamiński. Na ich obecność na mieście hojnie reagowali mieszkańcy, dzięki czemu w sumie zebrano ponad 78 tysięcy złotych. We wciąż działającej e-skarbonce MCK jest dodatkowo blisko pięć tysięcy złotych.

Spośród wolontariuszy sztabu MCK Skarżysko najwięcej zebrali:

  • Adam Ciok – 11 421 zł
  • Maja Ruszkowska – 3459 zł
  • Kacper Cendrowski – 2278 zł
  • Jakub Solarz – 1931 zł

Adam Ciok, który w ostatnich latach jest najskuteczniejszym wolontariuszem, też pobił swój wcześniejszy rekord.

Podczas koncertu na scenie występowali nasi lokalni muzycy, wokaliści i tancerze, zarówno najmłodsi, jak i całkiem już dorośli. Przed publicznością zaprezentowali się między innymi: zespół Michałek, instrumentalista, instrumentalista Krzysztof Sokołowski, wokaliści ze Szkoły Podstawowej nr 3 i ze szkół średnich, Studio Tańca House of Dance, oraz senioralne zespoły – taneczny The Fifty Five oraz muzyczny Perły z Lamusa.

W holu MCK, jak zawsze podczas WOŚP, była Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która uczyła zasad udzielania pierwszej pomocy. Towarzyszyli im młodzi strażacy ochotnicy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Wołowa. Jak zawsze pojawili się też muzealnicy oraz rekonstruktorzy. Swoje stoiska z ofertą i puszkami mieli też Kombinat Formy oraz sklep z odżywkami SFD. Klub Fotograficzny ZOOM, też tradycyjnie, robił zdjęcia wszystkim chętnym. Na Plac Staffa zaś wjechali właściciele aut z grupy Tylko Klasykiem, którzy też kwestowali. Na sam koniec było tradycyjne światełko do nieba.

Gwoździem programu były jednak licytacje. Te prowadzili wspólnie Dyrektor Muzeum im. Orła Białego Grzegorz Bień oraz tegoroczna miss Skarżyska 2022 Agata Zając. Mieli ogromną siłę przekonywania, bo kwoty za różnorakie gadżety osiągały wysokie kwoty, a niektórzy licytujący wchodzili na scenę po odebranie wygranych po kilka razy.

Wkład Skarżyska w tegoroczną zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie jednak jeszcze większy. Wiele osób, instytucji i firm organizowało zbiórki i licytacje samodzielnie, na przykład poprzez Allegro.

Zakończyły się między innymi licytacje skarżyskiego przedsiębiorcy Łukasza Warszawy, który na licytacje wystawił między innymi wspólne: jazdę samochodem Subaru po torze oraz występ na żywo na YouTube.

Aukcje od Serwis24 wzbogaciły konto WOŚP o ładnych kilka tysięcy złotych:

Niezwykłe licytacje od skarżyskiej firmy Serwis24 dla WOŚP. Będą emocje i… dużo smiechu

 

Konto WOŚP wciąż można wspierać, choćby poprzez takie aukcje jak ta wystawiona przez 9-letnią skarżyszczankę Gabrysię:

https://allegro.pl/oferta/rekodzielo-zestaw-pieciu-bransoletek-13196510300

Do tegorocznego finału przyłączyli się też nasi biegacze z grupy Skarżysko Biega, którzy oczywiście biegali, a przy okazji zebrali 1250 zł:

Grupa Skarżysko Biega przyłączyła się do finału WOŚP 2023; fot. Skarżysko Biega/Facebook

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to