REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Szkolenie „Młodzież (dla) miasta” to wydarzenie, które ma na celu przybliżyć młodym ludziom ideę wolontariatu oraz pokazać zalety aktywności społecznej. Organizatorzy zapraszają – są jeszcze wolne miejsca.

Szkolenie „Młodzież (dla) miasta” ma na celu rozpropagowanie idei wolontariatu wśród młodych ludzi ze Skarżyska-Kamiennej oraz niematerialnej pomocy innym, a także przedstawienie możliwości samorozwoju.

Jednym z organizatorów jest skarżyszczanin Kacper Bernat.

– Chcemy, aby młodzi, ambitni ludzie zrozumieli sens pomocy oraz znaleźli miejsce, gdzie będą mogli rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia. Wierzymy, że wśród nas jest wiele osób chętnych do działania, dlatego projekt ten jest swojego rodzaju drogowskazem, który wskaże im drogę wzajemnej pomocy, szacunku i oddania. Jak to mówią „dla chcącego, nic trudnego”, a więc uczestnicy naszego szkolenia dowiedzą się, jak łączyć przyjemne z pożytecznym i motywować się do aktywnego działania. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w wydarzeniu. Niesamowici prelegenci, wspaniała atmosfera młodych ludzi, przepyszne jedzonko oraz przydatne gadżety – to wszystko możesz dostać na szkoleniu – mówi Kacper Bernat.

Szkolenie „Młodzież (dla) miasta” odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia 2020 roku, w godz. 11.00–17.00 w restauracji Myśliwska – jedzenie z dostawą Skarżysko-Kamienna w Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów” przy ul. Wioślarskiej 1 w Skarżysku-Kamiennej.

Udział jest bezpłatny.

Zapisy na stronie: https://forms.gle/GCfeMkiznpdhzm6CA

Dodatkowe informacje: tel. 733 223 858 lub kbernat002@gmail.com

Szkolenie „Młodzież (dla) miasta” – program:

10:45–11:15 Rejestracja uczestników szkolenia

11:15–11:30 Rozpoczęcie wydarzenia oraz powitanie uczestników

11:30–12:00: Integracja uczestników

12:00–12:15: Przerwa kawowa

12:15–13:15 Pierwsza część zajęć prowadzonych przez prelegenta Pawła Żelaznego – wieloletniego wolontariusza oraz Ambasadora Wolontariatu, członka wielu organów doradczych przy jednostkach na szczeblu samorządowym i rządowym, działacza NGO, lidera i mentora ponad 50 projektów z całej Polski.
Zajęcia oscylowały będą wokół tematyki wolontariatu. Uczestnicy dowiedzą się, czym tak naprawdę jest wolontariat, jakie są rodzaje wolontariatu, gdzie oraz jak można brać czynny udział w wolontariacie i co on daje.

13:15–13:30 Przerwa kawowa

13:30–14:15 Druga część zajęć prowadzonych przez prelegenta Pawła Żelaznego Część poświęcona aspektom prawnym, wymogom i wymaganiom. Uczestnicy wydarzenia usłyszą odpowiedzi na pytania związane z prawem, umowami  wolontariackimi oraz dowiedzą się, co trzeba zrobić, aby wstąpić w szeregi ludzi dobrej woli)

14:15–14:30 Przerwa kawowa

14:30–15:15 Pierwsza część zajęć prowadzonych przez Mariusza Brelskiego – trenera biznesu, inicjatora akcji i organizacji społecznych, Przewodniczącego Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (stand-up; łączenie przyjemnego z pożytecznym oraz szukanie motywacji do działania)

15:15–15:30 Druga część zajęć prowadzonych przez Mariusza Brelskiego (luźne pytania i odpowiedzi odnośnie I części wykładów)

15:30–16:15 Przerwa obiadowa

16:30–17:00 Uroczyste zakończenie oraz wręczenie dyplomów i drobnych upominków