REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W mijającym tygodniu wykonano pierwsze prace porządkowe na mogile rozstrzelanych na Brzasku. Nawierzchnia została jesienią uszkodzona przez dziki.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że dziki zniszczyły darń na mogile na Brzasku. Trudno było znaleźć choćby kawałek, który nie byłby zryty. Zwierzęta szukały pożywienia także obok, w okolicy ławek.

W tym tygodniu na mogile pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, którzy pod opieką nauczyciela Ireneusza Wiatra dokonali poprawek. Nawierzchnia została wyrównana. Tam, gdzie to było możliwe – za pomocą zagęszczarki. Grunt wysypano wapnem, aby go odkwasić. Gdy wiosna nadejdzie już na dobre, wysiana zostanie trawa.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak dodaje dyrektor szkoły Janusz Maciejewski, dokonane zostaną zmiany w ogrodzeniu tak, aby uniemożliwić dzikom ponowne dostanie się na teren mogiły. Elementy metalowe wymagają też odmalowania.

Starosta skarżyski Artur Berus obiecuje, że finalnie mogile zostanie przywrócony należyty wygląd. To właśnie skarżyskie starostwo powiatowe jest organizatorem uroczystości rocznicowych na mogile, w miejscu, gdzie rozstrzelano setki mieszkańców Skarżyska i okolic.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to