REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dokładnie 50 osób oddało krew w akcji Motoserce 2019. Na krwiodawców i wszystkich, którzy pojawili się na stadionie Ruchu, czekało dużo atrakcji. Tegoroczne Motoserce było częścią Dni Skarżyska 2019.

Zapraszamy na Motoserce 2020 w Skarżysku-Kamiennej:

Motoserce 2020 – skarżyscy motocykliści zapraszają do oddania krwi i do dobrej zabawy

Motocykliście ze skarżyskiego oddziału klubu Road Runners MC już po raz ósmy zaprosili do udziału w akcji Motoserce, czyli zbiórki krwi. Nie jest to jednak tylko sama zbiórka – motocykliści zapewniają przy okazji wiele atrakcji W tym roku impreza odbyła się na stadionie Ruchu będąc jednocześnie części Dni Skarżyska 2019.

Zobacz relację z ostatniego dnia Dni Skarżyska 2019:

Dni Skarżyska 2019: Michał Wiśniewski i Ich Troje wystąpili dla nas wszystkich

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

W krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach cenny dar życia, jakim jest krew, oddało dokładnie 50 osób, co z kolei dało dokładnie 22,5 litra krwi. To bardzo dobry wynik.

Zbiórka krwi nie była jedyną akcją charytatywną tego dnia. Na scenie odbywały się aukcje na rzecz Gabrieli Dziopy, niespełna 4-letniej dziewczynki, która urodziła się wcześniakiem i wymaga rozległej rehabilitacji, bardzo przy tym kosztownej.

Na stadionie Ruchu na wszystkich, którzy się tam w sobotę pojawili, czekało mnóstwo atrakcji. Najwięcej, rzecz jasna, było ich dla najmłodszych – dmuchańce, stragany, przekąski, zabawa z animatorami MCK oraz konkursy.

Dużo frajdy dzieciakom, ale, jak się okazało, też i dorosłym, sprawiły przejażdżki, jakie motocykliści urządzili po stadionie. Wcześniej około 250 motocykli wyjechało na paradę po mieście.

Nieodzownym elementem Motoserca są też pokazy. Zaprezentowali się sportowcy z Akademii Holistycznej, klubu fitness, w którym działają też sekcje sportowe, m.in. boksu, MMA, karate czy gimnastyki. Pokaz trialu na rowerach i motocyklu dał znany już w Skarżysku Mateusz Kowalczyk.

Z pokazem akcji ratowniczej z wypadku samochodowego wystąpili też zawsze na Motosercu obecni strażacy. Swoje stoisko miało też Muzeum im. Orła Białego oraz inne instytucje i firmy.

Imprezy organizowane przez motocyklistów nie mogą się obyć oczywiście bez muzyki. W tym roku na scenie zagrali: Several – rockowo-metalowa kapeli młodzieży ze Skarżyska i okolic, reaktywowana skarżyska kapela Pakt z Jankiem Malikiem na wokalu oraz dwa zespoły z Kielc – Folya i Mafia.

W ocenie organizatorów tegoroczne Motoserce było udane. – Wydaje się, że było dużo lepiej. Aż pięćdziesiąt osób oddało krew, czyli więcej niż zwykle. W paradzie wyjechało ok. 250 motocykli. Dużo ludzi na imprezie – powiedział Sylwester Woźniak z klubu Road Runners MC.

W niedzielę ostatni dzień tegorocznych dni miasta. Program znajduje się tutaj:

Dni Skarżyska 2019 – Ich Troje i inne atrakcje

 

Skarżyscy motocykliści zapraszają na kolejną swoją imprezę – Hard Core Party:

Hard Core Party 2019 – zapraszamy!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to