Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło na piknik rodzinny. Okazje do dobrej zabawy były aż trzy – Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Samorządu Terytorialnego.

Już po raz drugi od przerwy w funkcjonowaniu spowodowanej pandemią koronawirusa skarżyskie muzeum zaprosiło do siebie na plenerowe spotkanie. Kilka tygodni temu odbył się koncert z samochodu, a tym razem można już było wejść na teren muzeum jak zwykle, choć oczywiście pewne obostrzenia były.

Choć w niedzielę pogoda w Skarżysku nie była idealna, to akurat w czasie pikniku nie padało i nic nie przeszkadzało w zabawie.

Okazją do spotkania były aż trzy święta, które są już za nami lub przed nami:

  • Dzień Matki – 26 maja
  • Dzień Samorządu Terytorialnego – 27 maja
  • Dzień Dziecka – 1 czerwca

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Całe wydarzenie przygotowano głównie z myślą o najmłodszych. Już przy wejściu czekały na nich pierwsze atrakcje – darmowe lody, a na terenie plenerowej ekspozycji – kolejne.

Pokazy broni używanej na przestrzeni dziejów Klubu Historycznego „Hird”, konkursy muzyczne z nagrodami prowadzone przez Mariusza Kaczmarczyka, jazda konna oraz strzelnica Strzeleckiego Klubu Sportowego „Patria” to tylko kilka z nich.

Ponadto były pokazy broni ze zbiorów muzeum oraz broni produkowanej obecnie przez Mesko. Swoje stoisko miała też Wojskowa Komenda Uzupełnień z Kielc.

Uczestnicy pikniku otrzymali jednodniówkę oraz pamiątkowe plakietki, a okazją do tego był Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest on obchodzony w rocznicę pierwszych po 1989 roku wolnych wyborów do samorządu terytorialnego, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Przeczytaj więcej o pierwszych wolnych wyborach w Skarżysku-Kamiennej:

27 maja 1990 – pierwsze wolne wybory samorządowe