REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Coroczne tradycyjne uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się na osiedlu Zachodnie – w kościele św. Józefa, przy pomniku Bojownikom o Niepodległość oraz w hotelu Promień.

Uroczystości w 101. rocznicę odzyskania niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa, po której uczestnicy przeszli na pobliski Skwer Solidarności.

Przy pomniku Bojownikom o Niepodległość zebrali się mieszkańcy, przedstawiciele władz, instytucji i firm wraz z pocztami sztandarowymi. Głos zabrali starosta skarżyski Artur Berus oraz posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Dzisiejsze święto to także symbol porozumienia i mądrości trzech uznanych przez historię największych twórców niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. To oni ponad sto lat temu udowodnili, że pomimo różnorodności i odmiennych poglądów, czasem nawet trudnych do zaakceptowania, dla wolnej ojczyzny można, a nawet należy przełamać lody i stanąć obok siebie. My dziś mamy obowiązek chronić tę wolność i dbać o nią. Bądźmy więc patriotami, którzy pamiętają o polskiej historii, ale też każdego dnia świadomie budujmy silną wspólnotę i nazwie Polska – mówi starosta.

– Historia pokazała, że o niepodległość trzeba walczyć zawsze i trzeba czuwać. My pamiętamy o tych wszystkich, którzy przez te wszystkie lata dbali o to, abyśmy my dziś mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

Zarówno Marzena Okła-Drewnowicz jak i Artur Berus wspomnieli zmarłego dzień wcześniej podpułkownika Henryka Czecha, który taką postawą dawał wyraz miłości do ojczyzny. Henryk Czech był zawsze obecny na listopadowych uroczystościach. Jego pamięć uczczono minutą ciszy.

Zmarł Henryk Czech, żołnierz Armii Krajowej, honorowy obywatel Skarżyska-Kamiennej

Uczestnicy złożyli przy pomniku wiązanki i znicze, a potem udali się do hotelu Promień na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W szkole muzycznej odbyła się Lecka Śpiewania 1/101:

Lekcja Śpiewania 1/101 – rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy śpiewem

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to