REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Straż pożarna ze Skarżyska i okolica odbyła ćwiczenia na obwodnicy Skarżyska-Kamiennej. Były one konieczne, ponieważ otwarcie tego odcinka drogi ekspresowej S7 zbliża się wielkimi krokami.

Otwarcie obwodnicy Skarżyska-Kamiennej. Zobacz relację i zdjęcia:

Obwodnica Skarżyska otwarta – świąteczny prezent od drogowców dla kierowców

W poniedziałek na obwodnicy Skarżyska-Kamiennej zainscenizowano dwa wypadki, aby strażacy mogli odbyć ćwiczenia na tym docinku krajowej siódemki. W jednym doszło do wycieku substancji niebezpiecznej z cysterny, a w drugim bus zderzył się z autem osobowym, wskutek czego ucierpiało kilak osób.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jednocześnie odbyła się wizyta studyjna z udziałem przedstawicieli wykonawcy, czyli Budimexu, oraz inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy nie podali dokładnej daty otarcia obwodnicy dla ruchu samochodowego, ale podtrzymali obietnicę, że jeśli pogoda nadal będzie dopisywać, stanie się to jeszcze w 2019 roku.

Nową informacją jest to, że wraz z udostępnieniem obwodnicy dla kierowców będzie jednocześnie otwarty węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód (dawniej zwany węzłem Centrum) u wylotu al. Piłsudskiego. Drugi węzeł, Skarżysko-Kamienna Północ, nie będzie jeszcze gotowy i jego budowa będzie kontynuowana puszczeniu ruchu.

– Aby móc puścić ruch, zostały nam głównie do zamontowania bariery, ogrodzenia, znaki kierunkowe i wtedy będziemy gotowi do oddania do użytkowania ciągu głównego. Węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód również wtedy oddamy do użytku – powiedział Piotr Wawrzycki, inżynier kontraktu.

Drogowcy podali kilka szacunkowych danych liczbowych dotyczących już wykonanych prac:

  • warstwa ścieralna SMA – ok. 202 112,5 m2 (w tym na trasie głównej ok. 193 811 m2 i na obiektach mostowych ok. 8 301,5 m2) – masa ok. 19 015 t
  • warstwa ścieralna SMA ułożona na każdym obiekcie mostowym – ok. 8301,5 m2
  • bariery ochronne – ok. 35 074 mb
  • ogrodzenia dróg – ok. 18 661 mb
  • montaż ekranów akustycznych typu „Zielona Ściana” – ok. 5075,60 mb
  • ustawienie słupów oświetleniowych – 260 szt.
  • ustawienie bramownic – 9 szt.

W ćwiczeniach strażackich wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej wspierani przez ochotników z OSP Skarżysko-Kamienna, OSP Bliżyn i OSP Lipowe Pole Plebańskie.