Obwodnica Wąchocka: Przetarg rozstrzygnięty, wykonawca wyłoniony. Szybka droga połączy Skarżysko ze Starachowicami

1446
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wykonawca obwodnicy Wąchocka został wyłoniony w przetargu. Nowa trasa w ciągu Drogi Krajowej 42, która pobiegnie nowym śladem, nie tylko zmniejszy ruch w Wąchocku czy Parszowie, ale ułatwi też komunikację pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną ze Starachowicami.

Obwodnicę Wąchocka wykona firma Strabag. Poinformowała o tym generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Koszt wykonania obwodnicy Wąchocka to ok. 284 miliony złotych. Strabag zadeklarował wykonanie tej inwestycji drogowej w ciągu 43 miesięcy od podpisania umowy. Prace powinny się rozpocząć w 2021 roku.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Obwodnica Wąchocka, będąca de facto fragmentem Drogi Krajowej 42 biegnącym od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, to również ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców obu tych miast. Szczególnie dla mieszkańców Skarżyska, których wielu pracuje w Starachowicach, w tamtejszej strefie ekonomicznej.

O obwodnicy Wąchocka (m.in. mapa, zakres prac) więcej tutaj:

Obwodnica Wąchocka: Przetarg na wykonanie trasy ogłoszony

Obwodnica Wąchocka będzie pierwszą w województwie świętokrzyskim, która powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here