REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa. Kilkadziesiąt osób będzie recytować i śpiewać pod czujnym okiem jury.

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa 2022 w Skarżysku-Kamiennej już się odbył. Zobacz relację z zakończenia:

Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa 2022 w Skarżysku zakończony. Skarżyszczanin i suchedniowianka wśród laureatów

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

To już 49. edycja flagowego wydarzenia w naszym mieście, które od wielu lat koordynuje Jagoda Juchniewicz. Prawie jubileuszowa. Ponad trzydzieści osób stanęło w szranki o Gałązkę Wikliny i inne nagrody.

Piątek był tradycyjnie dniem rozpoczęcia, a znak do rozpoczęcia trzydniowego wydarzenia dała dyrektor MCK Grażyna Majewska. Powitała zaś wszystkich Monika Kowalczyk-Kogut, która niegdyś sama brała udział jako recytatorka.

Wśród uczestników są zarówno debiutanci, jak i recytatorzy, którzy nie są na „Staffie” po raz pierwszy. Wśród nich są również mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej. Jako pierwsza wystąpiła skarżyszczanka Martyna Pawłowska, której akompaniowały Julia Sokołowska i Anna Nowak.

Wszystkich ich będzie teraz bacznie obserwować jury w składzie Katarzyna Flader-Rzeszowska, Konrad Dworakowski i Andrzej Głowacki.

Sędziowski werdykt poznamy w samo południe w niedzielę, 29 maja 2022 roku. Obecni obejrzą też wtedy koncert finałowy w reżyserii Mateusza Nowaka.

Tegoroczny turniej recytatorski niemal zbiegnie się z kolejną rocznicą śmierci Leopolda Staffa. Poeta zmarł w Skarżysku-Kamiennej 31 maja 1957 roku.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to