Oliwia Fornal brązową medalistką Mistrzostw Europy

3467
Oliwia Fornal karate
Oliwia Fornal
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Oliwia Fornal, zawodniczka Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Karate EKO Kyokushin/Shinkyokushin Kadetów U16 i Młodzieżowców U22, które odbyły się w Kielcach.

Nasza zawodniczka startowała w kategorii kumite semi-contact kadetów, czyli zawodników do lat 16, w wadze do 60 kg. Jak informuje jej trener Zbigniew Zaborski, była blisko wygranej w półfinale, ale ostatecznie decyzja sędziów przegrała tę walkę. Wcześniej wygrała dwie walki. – Po cichu marzyłem o medalu i jakby troszkę byłem go pewien, bowiem w turnieju kwalifikacyjnym do Oliwia stoczyła cztery zacięte walki, w tym trzy zakończone przed czasem, a czwarta zakończona zwycięstwem jednogłośnym na punkty i kwalifikowała się na mistrzostwa z pierwszego miejsca – powiedział Zbigniew Zaborski.

To największy sukces w karierze Oliwii Fornal i jeden z największych w historii klubu. – Pewnie, że chciałoby się więcej, ale z tego brązu jestem bardzo zadowolony jako szkoleniowiec. Pragnę z całego serca podziękować Oliwii, za to, że nie zjadła jej trema przed tak liczną publicznością i na tak wysokiej rangi zawodach, że pokazała się z najlepszej strony – dodał trener.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Oliwia Fornal ma 15 lat, mieszka w Skarżysku, chodzi do Gimnazjum nr 2. Karate trenuje od 6 lat. Ta i inne dyscypliny sportowe to zajęcia, którym poświęca najwięcej czasu. Jak mówi, wybrała karate, gdyż ta dyscyplina uczy kultury i szacunku dla innych.

Jak dodaje, to jej najpoważniejsze zawody w życiu i największy sukces. Trener Zaborski przyznaje, że na stracie swojej przygody z karate, Oliwia nie sprawiała wrażenia zawodniczki, która może w przyszłości zdobywać medale imprez mistrzowskich. – Oliwia nie od początku rokowała, ale widać było w jej oku jakiś błysk. Wystarczyło ją zmotywować i przekonać ją, że jest talentem i może zawojować świat karate – zdradza trener.

Gratulacje dla Oliwii!

Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017Oliwia Fornal SKSW Skarzysko - Mistrzostawa Europy w Karate U-16 Kielce 2017 Oliwia FornalOliwia Fornal i Zbigniew ZaborskiOliwia Fornal

Zdjęcia: archiwum SKSW

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to