REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pojazd o wartości blisko 760 tysięcy złotych już służy strażakom-ochotnikom z Książęcego. Swój chrzest bojowy też już przeszedł – w akcji uczestniczył dwukrotnie w przeciągu niecałego miesiąca.

Pojazd, którego fachowa nazwa to średni wóz ratowniczo-gaśniczy, to efekt starań strażaków, którzy stanęli do rywalizacji o dotację z Unii Europejskiej. Wśród 47 jednostek z naszego województwa, które się o nią ubiegały, skarżyscy strażacy zajęli drugie miejsce.

W tym, że dziś w garażu remizy na Książęcym stoi nowy wóz, miały swój udział władze miasta. Miasto dołożyło blisko 190 tys., dzięki czemu cała inicjatywa miał szanse powodzenia. – Poziom bezpieczeństwa mieszkańców dzięki działaniom samorządu cały czas rośnie – podkreśla prezydent Konrad Krönig.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nowy pojazd zbudowany w firmie Szczęśniak na podwoziu Iveco zastąpił wysłużonego Stara 244 z… 1980 roku. – Stary wóz nieustannie ulegał awariom, a ten nowy to już jest XXI wiek. Nie będzie już wstyd wyjechać w teren. Jesteśmy zadowoleni, że prezydent pomógł – mówił o nowym nabytku Andrzej Markiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Skarżysko.

Wóz jest w pewnym sensie urodzinowym prezentem dla jednostki z Książęcego, która w tym roku obchodzi 95-lecie działalności. I właśnie podczas uroczystości rocznicowych, które odbędą się 24 czerwca, wóz zostanie oficjalnie przekazany strażakom.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to