Tomasz Borowski i Paweł Zagumny
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku w Skarżysku-Kamiennej odbywać się będą obozy treningowo-rekreacyjne Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego. Są na nich jeszcze wolne miejsca.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery Paweł Zagumny, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii, założył w Londynie Akademię Siatkówki Pawła Zagumnego. Trenerem w niej jest pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Tomasz Borowski, kiedyś również siatkarz, zawodnik Skórzanych Skarżysko, a potem założyciel własnego klubu SAS Skarżysko.

Tomasz Borowski zaproponował, aby wakacyjne obozy szkoleniowo-rekreacyjne organizowane przez akademię przeprowadzić w tym roku w Skarżysku. I ten pomysł przeszedł.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Mamy w Skarżysku tradycje siatkarskie, mamy bazę sportową i noclegową. Do tego dużo atrakcji pozasportowych do zwiedzania, więc czemu akurat nie w Skarżysku – mówi Tomasz Borowski.

W efekcie na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku będziemy w Skarżysku gościć adeptów siatkówki, ale nie tylko z akademii Pawła Zagumnego. Na obóz może zapisać się każdy chętny.

Wolne miejsca zostały jeszcze na obozach dla dzieci i młodzieży oraz na obozie dla dorosłych. W programie obozu są treningi z Pawłem Zagumnym oraz z zaproszonymi przez niego innymi zawodnikami i trenerami. Ich nazwiska na razie pozostają niespodzianką.

Obóz będzie się składał z trzech części. Najpierw przyjadą najmłodsi adepci siatki, potem zespoły, a na koniec dorośli. Na obozach dla dzieci oraz dla dorosłych zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Jak zapowiadają organizatorzy, przynajmniej część zajęć ma być otwarta dla publiczności. Treningi będą się odbywać na hali MCSiR. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

31.07–09.08.2020 r. – obóz dla dzieci i młodzieży w wieku 8–17 lat (cena £375):

 • zajęcia z Pawłem Zagumnym
 • zajęcia w niewielkich grupach z indywidualnym podejściem do zawodników
 • opieka wykwalifikowanych trenerów
 • treningi 2 x dziennie
 • wycieczki kondycyjne i rekreacyjne w Góry świętokrzyskie: Krzemionki Opatowskie, Jaskinia Raj, Muzeum im. Orła Białego
 • niespodzianka – goście specjalni Pawła Zagumnego

19.08–26.08.2020 r. – obóz dla dorosłych (cena £270):

 • treningi dwa razy dziennie
 • sparingi z lokalnymi drużynami
 • wycieczki kondycyjne w Góry świętokrzyskie
 • spływ kajakowy
 • treningi z Pawłem Zagumnym i jego gośćmi

Pomiędzy tymi obozami odbędzie się obóz dla klubów.

Więcej informacji na temat obozu udziela Marzena Żukowska, tel. +44 788 566 4484, e-mail volleyball@no1event.co.uk

Paweł Zagumny to jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii. Grał na pozycji rozgrywającego. Ma 200 cm wzrostu. Profesjonalną karierę klubową zaczynał w klubie Czarni Radom, potem grał jeszcze w kilku krajowych i zagranicznych zespołach. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy oraz wygrał Ligę Światową. Do tego dołożył liczne trofea klubowe oraz indywidualne. Obecnie jest prezesem Polskiej Ligi Siatkówki.

Obóz wakacyjny Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej
Obóz wakacyjny Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej
Obóz wakacyjny Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej
Obóz wakacyjny Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to