Perły z Lamusa świętowały 9-lecie istnienia. Koncert był rewelacyjny!

1450
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół seniorów Perły z Lamusa  w tym roku obchodził dziewiątą rocznicę założenia. Z tej okazji, choć to nie okrągły jubileusz, odbył się koncert. Perły zaprosiły do występu gości, a koncert oglądała pełna sala.

Zespół Perły z Lamusa powstał na początku 2013 roku przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od początku istnienia grupa seniorów pod przewodnictwem Anny Tchórzewskiej rzuciła się w wir twórczej pracy.

Efekty to przede wszystkim liczne występy. Ale nie tylko na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku. Perły znane są nie tylko w całym regionie, ale też i poza nim. Występują na scenach oraz w studiach radiowych i telewizyjnych.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Perły z Lamusa są lubiane i cenione nie tylko przez publiczność, ale i przez jurorów. Efekty to między innymi kilkukrotne Scyzoryki dla zespołu i Anny Tchórzewskiej. Te świętokrzyskie nagrody muzyczne można było zresztą zobaczyć na koncercie, ponieważ stały na skraju sceny.

Perły z Lamusa bardzo często występują z innymi grupami senioralnymi i teraz też tak było. Na scenie MCK w środowy wieczór wystąpił zespół muzyczny Fantazja z Szydłowca oraz również działające przy SUTW – zespół taneczny The Fifty Five i chór Mezzoforte.

Na scenie oglądaliśmy i słuchaliśmy jednak nie tylko wykonawców w trzecim wieku. Była też młodzież – zespół taneczny Ósemeczka ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz wokalistka Ania Zep.

Efekt artystyczny był więc bardzo różnorodny. Były świetnie znane polskie piosenki, zarówno wesołe, jak i nostalgiczne, przyprawiające o ataki śmiechu scenki i wierszyki, a także popisy taneczne. Koncert był zatytułowany „Jeszcze nie czas…”.

Perły z Lamusa otrzymały tego wieczoru, jak zwykle zresztą, wiele braw, a do tego doszły gratulacje. Złożyli je między innymi posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, wicestarosta Anna Leżańska, zastępca prezydenta Skarżyska Krzysztof Myszka i dyrektorka MCK Grażyna Majewska.

Na koniec po wspólnym występie wszystkich artystów, publiczność zaśpiewała Perłom z Lamusa gromie „Sto lat”.

Zobacz również relację z koncertu z okazji 10-lecia zespołu Perły z Lamusa:

Perły z Lamusa występują już 10 lat. Zespół uczcił jubileusz zachwycającym koncertem

Gratulujemy Annie Tchórzewskiej i Perłom z Lamusa jubileuszu, życzymy dziesiątego i kolejnych! Bez Was skarżyska scena byłaby smutniejsza!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here