REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Leszek Bebło czy Jacek Wszoła – to tylko kilka nazwisk, jakie pojawią się w najbliższą niedzielę w Skarżysku. Tego dnia odbędzie bowiem się 18. Półmaraton Wtórpol. Impreza będzie mieć jeszcze jednego bohatera.

To już 18. edycja flagowej imprezy biegowej w Skarżysku-Kamiennej. Od zeszłego roku, poza dystansem półmaratonu, odbywa się też Dycha Wtórpol, czyli bieg na 10 kilometrów. Jak co roku można się spodziewać, że na stracie pojawi się kilkuset biegaczy z kraju i zagranicy. Wśród nich na pewno będzie wielu mieszkańców naszego miasta.

Wielkie gwiazdy lekkoatletyki w Skarżysku

Wśród licznych atutów imprezy, jakimi są atrakcyjne nagrody, ciekawa trasa oraz dobra organizacja, jest też na pewno obecność gwiazd sportu. W przeszłości na Rejów przejeżdżały takie sławy jak Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Bródka, Andrzej Supron, Szymon Kołecki, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy będący u nas co roku Jacek Wszoła.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ten ostatni pojawi się i w tym roku, ale oczywiście biegł nie będzie. Za to oprócz niego na imprezie zobaczymy kilkoro świetnych biegaczek i biegaczy, którzy wystartują w roli dyktujących tempo pacemakerów, zwanych inaczej po prostu zającami. Będą to:

  • Wanda Panfil – mistrzyni świata w maratonie, zwyciężczyni prestiżowych maratonów m.in. w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie,
  • Małgorzata Sobańska – olimpijka i uczestniczka mistrzostw świata w maratonie, rekordzistka Polski w maratonie,
  • Leszek Bebło – olimpijczyk, zwycięzca krajowych i zagranicznych maratonów
  • Jan Huruk – olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata i prestiżowych maratonów
  • Wiesław Perszke – olimpijczyk
  • Bogumił Kuś – uczestnik prestiżowych maratonów, były rekordzista Polski w maratonie
  • Artur Osman – startował w barwach Granatu i STS-u Skarżysko, mistrz Polski na różnych dystansach, w tym w biegach przełajowych

Poza osiągnięciami na arenach międzynarodowych ww. biegacze mają na koncie niezliczone wręcz sukcesy na krajowym podwórku.

Mały superbohater Półmaratonu Wtórpol

Niedzielna impreza będzie mieć jeszcze jednego bohatera, a będzie nim 2-letni Alex Michalski. Mieszkający w Skarżysku chłopiec urodził się jako wcześniak i cierpi na liczne schorzenia.

Chłopiec rozpoczął właśnie terapię komórkami macierzystymi, która jest bardzo kosztowna. Aby mu pomóc, organizatorzy przeznaczą 20% wpływów z wpisowego właśnie na jego leczenie.

O jego walce z chorobą można przeczytać na profilu na Facebooku:

Ponadto, cukiernia Lazur z Suchedniowa, jeden ze sponsorów imprezy, przygotuje pięćset kremówek, a dochód z ich sprzedaży również zasili konto chłopca.

Utrudnienia drogowe podczas półmaratonu

Z impreza wiążą się, niestety, utrudnienia w ruchu drogowym. W niedzielę, w godzinach 10.00–13.30 zamknięte będą ulice: Wioślarska, Słoneczna oraz droga dojazdowa po stronie wschodniej S7 na odcinku 1,5 km w kierunku Suchedniowa. Z ulic tych nie będzie można wyjechać ani też na obszar ten wjechać.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Półmaraton Wtórpol 2018 odbędzie się 19 września (niedziela) w godzinach 10.00–14.00. Start i meta będą umiejscowione na ul. Wioślarskiej przy Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów”.

Organizatorami biegu są Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki i Gerard Magdziarz przy współudziale licznych instytucji oraz firm.

Zapraszamy!

Poniżej zdjęcia z Półmaratonu Wtórpol z kilku minionych lat